Na Benzině zaplatíte bezkontaktně přímo u stojanu | E15.cz

Na Benzině zaplatíte bezkontaktně přímo u stojanu

Kamila Ondráčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Benzina představila mobilní aplikaci Benzina platby, díky níž je možné na všech jejích čerpacích stanicích platit za natankované palivo – benzín, motorovou naftu, AdBlue a CNG – mobilním telefonem přímo u stojanu.

Díky aplikaci odpadá nutnost chodit do obchodu. Platba funguje tak, že si zákazník po natankování načte do telefonu unikátní QR kód ze stojanu a automaticky se mu zobrazí platební údaje, které potvrdí, a tím za tankování zaplatí. Aplikace ohlásí odeslání platby, zobrazí účtenku a zákazník může odjet.

Do aplikace Benzina platby je nyní možné přiřadit bankovní kartu, postupně se však možnosti rozšíří i na tankovací karty Benziny – Tank Kartu Easy a Business. „Aplikace při platbě vyžaduje zadání bezpečnostního kódu nebo se lze přihlásit biometricky, otiskem prstu nebo díky face ID – záleží na typu mobilního zařízení,“ říká Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina, odštěpného závodu Unipetrol.

Aplikace Benzina platby funguje v prostředí Android a iOS a lze ji zdarma stáhnout a nainstalovat z Google Play i App Store.

 

Autor: Kamila Ondráčková

Mzdová kalkulačka