Benzin poprvé od konce prázdnin zlevnil, cena nafty nadále roste | E15.cz

Benzin poprvé od konce prázdnin zlevnil, cena nafty nadále roste

benzin
benzin
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Benzin v Česku za poslední týden zlevnil o čtyři haléře na 33,78 koruny za litr. Jde o první pokles ceny od konce prázdnin. Cena nafty naopak pokračovala v růstu, stoupla o devět haléřů na 33,70 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Ceny pohonných hmot u čerpacích stanic se nadále drží na maximu od prosince 2014. Rozdíl mezi nimi je nyní osmihaléřový, v létě býval i korunový.

Nejdražší pohonné hmoty nadále tankují motoristé v Praze. Natural 95 stojí u pražských čerpacích stanic v průměru 34,52 koruny za litr, nafta 34,36 koruny za litr. Nad 34 korunami za litr je průměrná cena dieselu ještě na Vysočině a v Jihomoravském a Plzeňském kraji. U benzinu tuto hranici překročilo kromě Prahy pět krajů.

Natural 95 zůstal nejlevnější v Jihočeském kraji, kde ho čerpadláři prodávají za 33,33 koruny za litr. Také nafta vyjde motoristy nejlevněji na jihu Čech, stojí 33,31 koruny za litr, rozdíl v porovnání s Prahou je více než korunový.

Ceny benzinu i nafty v Česku v posledních měsících kolísaly. Na začátku června se průměrná cena benzinu přiblížila k 33,50 koruny za litr a u nafty přesáhla 32,60 koruny, což bylo nejvíce od prosince 2014. Poté ceny zhruba o tři desítky haléřů klesly, ale před polovinou července se vrátily na rekordní červnové hodnoty. Od té doby opakovaně klesaly a stoupaly, od konce prázdnin se pozvolna zvyšují.

 

 

Autor: ČTK

Mzdová kalkulačka