Raiffeisenbank modernizuje bankomaty. Do konce května bude většina bezkontaktní | e15.cz

Raiffeisenbank modernizuje bankomaty. Do konce května bude většina bezkontaktní

Raiffeisenbank
Raiffeisenbank
• 
ZDROJ: profimedia

Kamila Ondráčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Raiffeisenbank nově instaluje do svých bankomatů bezkontaktní čtečky, díky kterým lze peníze vybrat bez vložení karty do bankomatu. Do konce května bude mít banka takto vybaveny dvě třetiny vlastních bankomatů, do konce roku jich pak bude přes 70 procent.

„Do konce roku počítáme jak s další instalací bezkontaktních čteček, tak i s navýšením celkového počtu bankomatů na minimálně 165,” Petra Kopecká, tisková mluvčí Raiffeisenbank.

Díky bezkontaktní čtečce je výběr hotovosti mnohem rychlejší a odpadá při něm riziko spojené s kopírováním karty přímo u bankomatu, tedy takzvaný skimming. Při výběru bezkontaktní variantou stačí standardně zadat PIN a vybrat požadovanou částku.

„Naše bankomaty vydávají bankovky v nominálních hodnotách 200, 1000 a 2000 korun, přičemž každý klient si může navolit preferovanou skladbu. Raiffeisenbank vydá nejvíce bankovek v nominální hodnotě 200 korun a průměrná částka výběru z našich bankomatů se pohybuje kolem 5500 korun,” uvádí Petra Kopecká.

Výhodou těchto bankomatů je také to, že nedojde k zadržení platební karty v případě, že klient omylem opakovaně zadá špatně PIN.

 

Autor: Kamila Ondráčková

Mzdová kalkulačka