Daňové nedoplatky v exekuci a správní poplatky půjde platit kartou | E15.cz

Daňové nedoplatky v exekuci a správní poplatky půjde platit kartou

Aleš Pospíšil

Aleš Pospíšil

Neradujte se, daně kartou nezaplatíte. Ale přece něco – dlužníci se budou moci dluhu zbavit de facto okamžitě, nedoplatky v exekuci totiž bude možno hradit kartou. Stejně tak správní poplatky.

Ptáte se proč nelze v 21. století zaplatit daně kartou? Protože platba kartou není zdarma a Finanční správa se patrně nedohodla s karetními asociacemi. U nedoplatků, které jsou v exekuci je to ale jiné, dle § 182 daňového řádu jdou exekuční náklady k tíži dlužníka, proto bude od roku 2019 možné hradit vymáhané nedoplatky kartou.

Dle daňové správy se tak otevře rychlá a efektivní cesta, jak se může daňový dlužník svého, často nedbalostí vzniklého, nedoplatku zbavit i v průběhu samotného jednání s exekutorem. Kartou půjdou hradit i správní poplatky, což urychlí všemožné žádosti poplatku podléhající.

Platnost řidičáku končí letos tisícům lidí. Kdo si termín nepohlídá, doplatí na to

Již nyní mohou tento způsob zaplacení vyzkoušet poplatníci na Praze 1 a v Českých Budějovicích v rámci „pilotního provozu“. Od roku 2019 se služba rozšíří na všechny finanční úřady v ČR s pravidelným provozem.

Zaplacení správního poplatku prostřednictvím platební karty je dalším krokem, který zajišťuje občanům i organizacím širší možnosti při plnění daňových povinností. V případě daňových nedoplatků nám jde zejména o možnost dlužníka vyřešit situaci přímo při jednání s exekutorem, třeba v jeho vlastní provozovně,“ dodává odstupující šéf Finanční správy, Martin Janeček.

Stačí vám k životu internet? Poradíme, jak neplatit koncesionářské poplatky

Využili byste platbu daní kartou?

 

Mzdová kalkulačka