Finanční správa nabádá podnikatele, aby si pohlídali platnost EET certifikátu | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Finanční správa nabádá podnikatele, aby si pohlídali platnost EET certifikátu

Aleš Pospíšil

Aleš Pospíšil

V březnu vyprší platnost u dvaceti tisíc pokladních certifikátů pro zařízení EET.

Výzva se týká těch poplatníků, kteří si pokladní certifikát vygenerovali v počátcích zavádění elektronické evidence tržeb, tzn. před třemi lety. Finanční správa proto připomíná poplatníkům, aby si zkontrolovali platnost svého certifikátu a včas ho vyměnili za nový (finanční správa upozorňuje poplatníky také přes e-mail a SMS).

Po expiraci nebo zneplatnění certifikátu totiž není možné certifikát znovu obnovit ani prodloužit. Certifikát se vydává pouze on-line. Výměna certifikátu zabere jen pár minut a jeho vydání je bezplatné.

Činnosti spojené s generováním pokladních certifikátů se provádějí ve webové aplikaci Elektronická evidence tržeb na Daňovém portále (www.daneelektronicky.cz). V části „CERTIFIKÁTY“, ve webové aplikaci EET, je možné ověřit dobu platnosti pokladního certifikátu, ale také využít službu upozornění na konec jeho platnosti.

Připravte se na EET, od května nabíhá 3. a 4. vlna. Jaké máte možnosti?

K tomu stačí ve stejné části aplikace do pole „Email pro upozornění“ zadat kontaktní e-mailovou adresu. Na tu následně budou poplatníkovi zaslány postupně tři e-maily s upozorněním o blížícím se konci platnosti konkrétního pokladního certifikátu.

 

Mzdová kalkulačka