O Last Minute zájezdy je větší zájem než v loňském roce | E15.cz

O Last Minute zájezdy je větší zájem než v loňském roce

Kamila Ondráčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Last Minute zájezdy jsou pro české turisty čím dál větší lákadlem. Poptávka po dovolené „na poslední chvíli“ stoupla oproti loňskému roku prozatím o 11 procent. Vyplývá to ze statistik cestovní agentury Invia.

 

„Na stále větší zájem o Last Minute zájezdy cestování reagovaly cestovní kanceláře navýšením kapacit až o pětinu ve srovnání s loňským rokem. Také proto je prozatím nabídka zájezdů na následující týdny dostatečná. Turisté tradičně vyrážejí nejvíce do Řecka, Bulharska a Chorvatska, i nadále se projevuje zvýšená poptávka po dovolené v Egyptě a Turecku,“ uvádí Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia.

Obecně největší zájem měli turisté o pobyty v prvním červencovém týdnu, na který připadaly hned dva státní svátky. Právě v tento týden hlásily populární dovolenkové destinace téměř vyprodané kapacity. „Sehnat dovolenou na zbytek července by ale díky navýšení kapacit neměl být problém. Turisté ovšem při nákupu zájezdu na poslední chvíli musejí počítat s drobnými ústupky, co se týče lokality nebo nabízených služeb,“ upozorňuje Tůma.

Průměrná cena Last Minute dovolené v červenci dosáhla na 12 723 korun na osobu, což je podobná částka jako v loňské sezoně. Na poslední chvíli Češi vybírají především zájezdy do tradičních evropských destinací. Nejoblíbenější zemí se tak stává Řecko, kam v červenci vyrazí o čtvrtinu více turistů než vloni. Zvýšenému zájmu se těší také Egypt, který se díky 33procentnímu nárůstu poptávky řadí v žebříčku popularity na třetí místo.

 

 

Autor: Kamila Ondráčková

Mzdová kalkulačka