Průzkum: U mužů překvapivě stoupá zájem o automat, ženy preferují menší nájezd | e15.cz

Průzkum: U mužů překvapivě stoupá zájem o automat, ženy preferují menší nájezd

Romana Rybová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Muži a ženy mívají dosti rozdílné pohledy na věc. Co se ale týče automobilů, dost často se shodnou. V posledních pěti letech i ženy začínají stále více preferovat silnější motory. Muži ale častěji sahají po dieslech, mají rádi komfortnější výbavy, automatické převodovky, tempomaty, vyhřívaní sedačky. Oproti tomu ženy zůstávají věrné klasické převodovce a benzínovým automobilům. Zase ale více sledují bezpečnostní prvky, typ auta volí podle toho, na co jej potřebují. Pro rodinu volí vozy s větším zavazadlovým prostorem a isofixy, jako svobodné naopak menší. Vyplynulo to ze statistik AAA AUTO.

„Dnešní moderní doba postupně maže rozdíly v preferencích prvků výbavy, které preferují ženy nebo muži. Zatímco pět let zpátky ještě ženy upřednostňovaly malé vozy v motorizaci 1.2, dnes volí stejně jako muži nejčastěji dvoulitrové motory. Rozdíly tu jsou ale stále. Muži více využívají komfortních prvků výbavy, ženy hledí na bezpečnost a praktické využití,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings, kam patří značka AAA AUTO.

Znáte kontrolky ve vašem autě? není třeba hned panikařit >>>

Co se týče automatické převodovky, za posledních pět let se zájem o ni u pánů téměř zdvojnásobil. U žen byl nárůst třetinový. Ženy preferují auta s menším nájezdem. Před pěti lety to bylo naopak.

Co se týká značky aut, Škodovka je jasnou volbou pro obě pohlaví. Rozchází se ale u typu. Muži volí model Octavia (13 procent), u žen vede s 11 procenty Fabia. 50,1 procenta mužů preferuje vůz v dieselu a 49,6 procenta v benzínu.

Povinná výbava do auta >>>

Autor: Romana Rybová

Mzdová kalkulačka