Průzkum: U mužů překvapivě stoupá zájem o automat, ženy preferují menší nájezd | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Průzkum: U mužů překvapivě stoupá zájem o automat, ženy preferují menší nájezd

Romana Rybová

Muži a ženy mívají dosti rozdílné pohledy na věc. Co se ale týče automobilů, dost často se shodnou. V posledních pěti letech i ženy začínají stále více preferovat silnější motory. Muži ale častěji sahají po dieslech, mají rádi komfortnější výbavy, automatické převodovky, tempomaty, vyhřívaní sedačky. Oproti tomu ženy zůstávají věrné klasické převodovce a benzínovým automobilům. Zase ale více sledují bezpečnostní prvky, typ auta volí podle toho, na co jej potřebují. Pro rodinu volí vozy s větším zavazadlovým prostorem a isofixy, jako svobodné naopak menší. Vyplynulo to ze statistik AAA AUTO.

„Dnešní moderní doba postupně maže rozdíly v preferencích prvků výbavy, které preferují ženy nebo muži. Zatímco pět let zpátky ještě ženy upřednostňovaly malé vozy v motorizaci 1.2, dnes volí stejně jako muži nejčastěji dvoulitrové motory. Rozdíly tu jsou ale stále. Muži více využívají komfortních prvků výbavy, ženy hledí na bezpečnost a praktické využití,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings, kam patří značka AAA AUTO.

Co se týče automatické převodovky, za posledních pět let se zájem o ni u pánů téměř zdvojnásobil. U žen byl nárůst třetinový. Ženy preferují auta s menším nájezdem. Před pěti lety to bylo naopak.

Nepřeplácejte zbytečně povinné ručení. Pojistku si nechejte přepočítat

Co se týká značky aut, Škodovka je jasnou volbou pro obě pohlaví. Rozchází se ale u typu. Muži volí model Octavia (13 procent), u žen vede s 11 procenty Fabia. 50,1 procenta mužů preferuje vůz v dieselu a 49,6 procenta v benzínu.

Autor: Romana Rybová
 

Mzdová kalkulačka