Slavia má za postup dostat 1,5 milionu eur. Jenže čelí obvinění z rasismu

Kemar Foote byl po drsném faulu na Ondřeje Koláře vyloučen.

Kemar Foote byl po drsném faulu na Ondřeje Koláře vyloučen. Zdroj: Reuters

Zraněný Ondřej Kolář na lavičce Slavie na konci zápasu proti Rangers.
Trenér Slavie Jindřich Trpišovský
Slávistická euforie po postupu do čtvrtfinále Evropské ligy
Konflikt Kamara s Kúdelou
5
Fotogalerie

Český fotbalový klub SK Slavia Praha sehrál ve čtvrtek drastický zápas se skotskými Rangers. Přestože Slavia vyhrála, není jasné, jak dopadne vyšetřování údajného rasistického urážení, kterého se měl dopustit Ondřej Kúdela. Pokud se však potvrdí její postup do čtvrtfinále evropské ligy, získá jeden a půl milionu eur.

Včerejší zápas Slavie v osmifinále Evropské ligy byl doprovázen velmi nepříjemnými potyčkami na hřišti i mimo něj. Výsledek by měl Slavii zajistit postup do čtvrtfinále a z toho plynoucí odměnu 1,5 milionu eur, přes 39 milionů korun. UEFA teď bude prošetřovat údajný rasistický incident. 

Ve čtvrtfinále se Slavia utká s londýnským Arsenalem. První zápas je na programu 8. dubna v Londýně, odveta v Praze česká Slavii o týden později. 

Konflikt Kamara s Kúdelou:

Video placeholde
Konflikt Kamara s Kúdelou • iSport.tv

Během duelu, ve kterém Slavia vítězila 2:0, se hráč Rangers Kemar Roofe v souboji o míč neudržel a brutálně kopnul slávistického brankáře Ondřeje Koláře do obličeje. Ten musel ze zápasu kvůli vážným zraněním obličeje ihned odejít. „Noční vyšetření ukázalo zlomeninu čelní dutiny vlevo. Ondřej Kolář po příletu zamíří do péče lékařů Ústřední vojenské nemocnice,“ napsal na Twitteru předseda představenstva SK Slavia Praha Jaroslav Tvrdík.

To však nebyl jediný zádrhel zápasu. Těsně před koncem zápasu se český hráč Ondřej Kúdela rozohnil a v záchvatu emocí naběhl k protihráči Glenu Kamarovi, kterého údajně rasisticky urazil. Kúdela však jednoznačně odmítá jakékoli nařčení z rasismu s tím, že protihráči řekl pouze „You are fucking guy“. „Bylo to řečeno v emocích po dvou červených kartách a řadě brutálních zákroků soupeře, ale naprosto odmítám rasismus,“ uvedl Kúdela. Podle informací redakce iSport měl však obránce Slávie vyslovit úplně jinou větu. Bránkář sešívaných Ondřej Kolář totiž po zápase uvedl: „Hodinu nás drželi na hřišti kvůli Kudymu, že řekl, vole, že je fuc*ing monkey (zas*aná opice), tak nás nechtěli pustit dovnitř“.

Po utkání nebyl tým půl hodiny vpuštěn do kabin a Ondřeje Kúdelu bez varování napadl pěstmi do obličeje protihráč Kamara za přítomnosti trenéra Stevena Gerrarda. Slávisté zavolali policii, zatímco všemu přihlíželi šokovaní zástupci UEFA. Unie evropských fotbalových asociací uvedla, že incident bude prošetřovat a momentálně čeká na zprávu od rozhodčích.