Krejčířova manželka už dříve uvedla, že nemovitost koupila za 23 milionů korun, které dostala od Krejčířova otce. Justice tomu neuvěřila. Vilu označila za společné jmění manželů, na které se exekuce vztahuje. Stížnost Krejčířové loni odmítl Ústavní soud.
Podle nového rozhodnutí NS ale justice chybovala, když nepoučila Krejčířovou o možnosti předložit další důkazy. „Pokud soudy dospěly k závěru, že určitá svědecká výpověď je nevěrohodná, tak o tom měly žalobkyni poučit a poučit ji o tom, že tato výpověď neprokazuje její tvrzení a měla by označit jiné důkazy,“ citovala Česká televize advokátku Lenku Balkovou.
Vlekoucí se exekuční kauza
Z databáze InfoSoud je patrné, že exekuční spis ležel u NS od ledna do listopadu. Rozsudek NS ale ještě není v plném znění veřejnosti k dispozici. Celá exekuční kauza se vleče od roku 2011.
Věřitelem je společnost Frymis z Frýdku-Místku, která vystupovala jako poškozená v případu podvodných transakcí s akciemi Teplárny Otrokovice. Výše pohledávky je 47,8 milionu korun plus příslušenství. Krejčíř čelí i dalším exekučním řízením.
Podvod s akciemi otrokovické teplárny je jen jednou z Krejčířových trestních kauz. České soudy mu postupně uložily souhrnný patnáctiletý trest. Krejčíř ovšem v červnu 2005 utekl policii při domovní prohlídce černošické vily. Od dubna 2007 pobývá v Jihoafrické republice. Momentálně tam čeká ve vazbě na oznámení trestu za pokus o vraždu, únos a pokus o přechovávání narkotik.