Vítkovická nemocnice zkvalitní léčbu | E15.cz

Vítkovická nemocnice zkvalitní léčbu

Nové pracoviště nemocnice v Ostravě - Vítkovicích
Nové pracoviště nemocnice v Ostravě - Vítkovicích
• 

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rychlou diagnostiku a okamžité zahájení léčby pacientů s cévní mozkovou příhodou umožní nově zrekonstruované Iktové centrum Vítkovické nemocnice v Ostravě. Cévní mozkové příhody (CMP) jsou druhou nejčastější příčinou úmrtí a nejčastější příčinou invalidity u lidí středního a vyššího věku.

Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, je součástí národní sítě Iktových center od roku 2010. V centru se léčí jak pacienti s cévními mozkovými příhodami, způsobenými uzavřením mozkové tepny, tak pacienti s krvácením do mozku.

Vítkovická nemocnice Autor: archiv E15

Ročně projde vítkovickým Iktovým centrem asi 500 pacientů

„Základem kvalitní péče o pacienty s mozkovou příhodou je dobře fungující neurologické oddělení s vlastní specializovanou jednotkou intenzivní péče. Neméně důležitá je pak následná komunikace s ostatními pracovišti, jako je vaskulární centrum, radiologie, biochemie, ARO a rehabilitace,“ říká Daniel Václavík, primář neurologického oddělení Vítkovické nemocnice.

Rekonstrukce centra pro léčbu cévních mozkových příhod stála 24 milionů korun, přestavba Jednotky intenzivní péče pak 13 milionů korun. Přestavba trvala zhruba půl roku a vyžádala si také kompletní výměnu elektrorozvodů, vodovodních i kanalizačních stupaček, včetně rozvodů medicinálních plynů.

Cévní mozkové příhody
Podle dostupných informací Ústavu zdravotnických informací a statistiky zemřelo jen v roce 2010 více než jedenáct a půl tisíce lidí na cévní mozkovou příhodu. Víc než 57 tisíc lidí bylo pro toto onemocnění v České republice hospitalizováno. Nejčastěji postihla mozková příhoda pacienty od 55 do 76 let.

„Obrovskou výhodou nového centra pro léčbu mozkových příhod je také koncentrace urgentního příjmu a diagnostických přístrojů (magnetické rezonance a CT) na jednom pracovišti, která nejenže zlepší komfort pacientů, ale zrychlí diagnostiku a léčbu nemocných, což sníží i tíži postižení po cévní mozkové příhodě,“ vysvětlila Marie Marsová, ředitelka Vítkovické nemocnice.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video