Drobní podnikatelé chtějí být více vidět, část z nich se zapsala do nové databáze | E15.cz

Drobní podnikatelé chtějí být více vidět, část z nich se zapsala do nové databáze

Michal Nosek

Lokální a specializované obchody řeší, jak se zviditelnit. Jejich provozovatelé mnohdy nemají dostatek prostředků či počítačových dovedností k zajištění adekvátní propagace, firmám často chybí i vlastní webová prezentace. Situaci má částečně změnit projekt ABC Českého Hospodářství. Ten slouží jako internetový rozcestník a katalog menších lokálních firem z různých oborů.

Spotřebitelé stále nejčastěji nakupují v hypermarketech a nákupních centrech, ovšem některé potraviny raději pořídí na farmářském trhu nebo ve specializovaném místním obchodě. Nejenom kvůli preferované chuti a kvalitě, nýbrž i prokazatelnému původu a způsobu pěstování rostlin či chovu zvířat.

Kvůli možnému rozšíření svých odběratelů, a to zejména z řad firem, se proto letos desítky tisíc obchodníků a podnikatelů zapojily do projektu ABC Českého Hospodářství. "V letošním roce evidujeme v systému více než 80 tisíc aktivních firem a podnikatelů. V Česku se znovu objevují modistky, bylinkářky, léčitelé. Obecně přestává platit tvrzení, že co je zahraniční, je automaticky lepší," uvedl spolumajitel internetového B2B tržiště ABC Českého Hospodářství Predrag Dukič.

Trendy: Hygge je fenomén, který si pohodu vykládá po svém. Popírá módní představy o zdravém životě

Na možnou protinámitku, že sama myšlenka dalšího firemního katalogu není nová, Dukič reaguje připomenutím obecného trendu příklonu k lokální produkci. Rostoucí zájem o domácí potraviny z malých farem potvrzuje i rozvozce potravin Košík.cz

„Základem je být vidět na sociálních sítích. Velké procento spotřebitelů by uvítalo podrobnější informace o firmách i jejich výrobcích. Náš portál navíc nabízí i prostor k diskusi u každé z registrovaných firem. Názory ostatních spotřebitelů jsou pro orientaci v nabízených službách a výrobcích zásadní," dodává Dukič.

Amazon kupuje hipsterský řetězec Whole Foods, zaplatí stovky miliard korun
Šašek provokuje: Hypotéka? Ne, raději avokádové toasty. O čem svědčí bizarní logika miléniálů

 

 

 

 

 

 

Mzdová kalkulačka