Pohonné hmoty v uplynulém týdnu o několik haléřů zdražily | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Pohonné hmoty v uplynulém týdnu o několik haléřů zdražily

Pohonné hmoty v uplynulém týdnu o několik haléřů zdražily
Benzín
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Pohonné hmoty v Česku dál zdražují, v uplynulém týdnu vzrostly průměrné ceny o několik haléřů. Cena benzinu stoupla od minulé středy o tři haléře na 32,38 koruny za litr, nafta zdražila o šest haléřů na 32,09 koruny za litr. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny paliv sleduje.

Ceny pohonných hmot začaly růst ke konci loňského roku, předtím od listopadu klesaly. Podle analytiků lze zdražování očekávat i v dalších týdnech.

Nejdražší benzin tankují řidiči v Praze a na Vysočině, litr Naturalu 95 vyjde v obou regionech v průměru na 32,91 koruny. Nejdražší nafta se prodává na Vysočině, a to za 32,73 koruny za litr, v hlavním městě je o 15 haléřů levnější. Přes 32 korun platí za diesel ještě motoristé v Praze a v Plzeňském, Středočeském, Jihomoravském a Olomouckém kraji.

Poslední papírové dálniční známky jsou v prodeji, platí do konce ledna 2021

Naopak nejlevnější benzin je v Karlovarském kraji, litr Naturalu 95 tam vyjde v v průměru na 31,89 koruny. V jižních Čechách je o tři haléře dražší, ve všech ostatních krajích stojí litr benzinu přes 32 korun. V Jihočeském kraji jsou nejnižší ceny nafty, litr tam řidiči koupí za průměrných 31,61 koruny.

Výběr dálničního mýta loni stagnoval, střídání správců systému přineslo pokles

Autor: ČTK
 

Mzdová kalkulačka