Česká spořitelna spouští placení pomocí chytrých hodinek | E15.cz

Česká spořitelna spouští placení pomocí chytrých hodinek

Česká spořitelna spouští placení pomocí chytrých hodinek
Česká spořitelna
• 
ZDROJ: Profimedia

Kamila Ondráčková

Klienti České spořitelny nyní mohou platit bezkontaktně i pomocí chytrých hodinek s Garmin Pay a Fitbit Pay. Do mobilní aplikace v telefonu stačí zadat údaje o kartě Visa nebo Mastercard a aktivovat si ji pro placení hodinkami.

„Zájem klientů o placení pomocí chytrých telefonů a hodinek je obrovský. Bezkontaktní platby jsme poprvé spustili před rokem prostřednictvím vlastní aplikace Poketka a po letošním rozšíření platebních metod o služby Apple Pay či Google Pay se počet klientů, kteří platí mobilním zařízením, zvýšil na více než 120 000,” říká Jan Hailich, manažer platebních řešení v České spořitelně.

Spořitelna tak po spuštění Apple Pay a Google Pay doplňuje nabídku bezkontaktních platebních metod, při kterých není nutné mít u sebe fyzicky plastovou kartu. Ještě do začátku listopadu pak klienti mohou využívat i mobilní aplikaci Poketka. Poté tuto možnost nahradí služba Google Pay.

 

Autor: Kamila Ondráčková
 

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

Mzdová kalkulačka