Startuje multibankovní aplikace Richee, nabízí kartu i účet s 1,5 procentem | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Startuje multibankovní aplikace Richee, nabízí kartu i účet s 1,5 procentem

Aleš Pospíšil

Aleš Pospíšil

Multibankovní aplikace Richee, to není jen více účtů pod jednou střechou, ale nově také běžný účet bez poplatků se slušným úrokem, platební karta a výběry z bankomatů zdarma. Cílí hlavně na mladé.

Richee je produkt za kterým stojí banka Creditas, těží ze směrnice EU, která umožňuje ovládat účty z vícero bank. Aktuálně si do Richeeho můžete přidat účet vedený u pěti tuzemských bank. A zde je první výhoda – efektivní správa financí a statistiky toho, za co utrácíte (statistiky příjmů a výdajů a automatická kategorie transakcí).

V aplikaci si můžete zřídit i běžný účet s úročením 1,5 procenta pro zůstatek do 50 tisíc. K účtu je bezkontaktní platební karta Mastercard, se kterou můžete provést pět výběrů z jakéhokoli tuzemského bankomatu zdarma (další stojí 20 korun). Zřízení karty i její vedení je zdarma. Kartu je možné aktivovat přímo v aplikaci, stejně tak se zde dá zvolit či změnit PIN.

Moneta kupuje Air Bank, kocour zaplatí Kellnerovi akciemi

Richee dále slibuje výhodné kurzy pro přepočet cizí měny při platbě kartou či výběru z bankomatu v zahraničí. Poplatky za běžné služby nejsou, jen jeden: 30 korun za výběr z bankomatu v zahraničí. Sazebník poplatků se řídí sazebníkem Creditas.

Vývojáři slibují, že neusnou na vavřínech, konkrétně se chystá připojení dalších bank, přidávání vlastních tagů k transakcím, notifikace k transakcím v reálném čase, geolokace k transakcím a přidání scanu účtenky k transakci.

Bankovní pobočky budou jako kavárny, říká architektka Erika Bohatá

Novinka cílí na mladé lidi, kteří bez smarphonu nedají ani ránu, koneckonců, účet Richee lze založit pouze prostřednictvím stejnojmenné aplikace. Richeeho najdete i na webu.

Aplikace Richee přináší „all-in-one banking“, kdy klient své účty v různých bankách vidí a ovládá z jednoho místa. Aktuálně zde může integrovat účty u pěti bank: Creditas, České spořitelny, Fio banky, Equa bank a Air Bank. Richee je k dispozici pro systém Android i iOS (Apple).

Creditas nabízí lepší úrok na depozita netradičně od 750 tisíc korun

Dáte Richeemu šanci?

 

Mzdová kalkulačka