Šlachta k celníkům? Lepší než k protikorupčním aktivistům | E15.cz

Šlachta k celníkům? Lepší než k protikorupčním aktivistům

Robert Šlachta
Robert Šlachta
• 
ZDROJ: ctk

Pavel Otto

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta by mohl nastoupit do Celní správy. Vzhledem k tomu, že s touto informací přišel deník Mladá fronta patřící do impéria ministra financí Andreje Babiše (ANO), bude na tom asi něco pravdy. Ostatně novinám to řekla Babišova náměstkyně Alena Schillerová.

Podle nového šéfa celníků Milana Poulíčka by Šlachtovo angažmá souviselo se snahou složky získat další pravomoci podobné těm policejním. Chce totiž nejen chytat, ale i vyšetřovat podezřelé viníky.

Pokud celníci Šlachtu zaměstnají, Babiš se určitě znovu pustí do ČSSD a jejího ministra vnitra Milana Chovance, že nezajistili exřediteli ÚOOZ místo.

Nutno připomenout, že Šlachta odešel na vlastní žádost, nikdo ho nevyhodil. Zatím ho následovalo ještě pět policistů. Žádné personální zemětřesení jako po odchodu Petra Kašpara a jeho náměstků Vladimíra Štainera, František Haláse a Tomáše Pinkase z vedení Celní správy se tedy u protimafiánského útvaru nekonalo. Přitom Kašpar a spol. sloužili jako celníci dvě desítky let. I jejich znalostí by si měl stát vážit a nalézt jim místo. Nic ale nenasvědčuje tomu, že by jejich další osud ležel Babišovi jako jejich nadřízenému na srdci.

Samotný fakt, že se ministr financí o Šlachtu postará, podpoří spekulace o jejich spolupráci z dřívějška. Na druhé straně je dobře, že se Šlachta neobjeví v soukromé firmě nebo například v nějaké protikorupční organizaci jako bývalý šéf civilní rozvědky Karel Randák. To by mohlo být mnohem horší, zvlášť kdyby se nechal zaměstnat bezpečnostní složkou Agrofertu.

Platí, že stát se musí o vysoce postavené policisty, pracovníky tajných služeb a vojáky postarat, ať už si o jejich práci myslíme cokoliv. Nejde jen o ně. Disponují informacemi, jejichž vyzrazení nebo zneužití by státu rozhodně neprospělo.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video