Jak na výhodnější energie? Zkuste dodávky za velkoobchodní ceny | e15.cz

Jak na výhodnější energie? Zkuste dodávky za velkoobchodní ceny

ZDROJ: www.bohemiaenergy.cz
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Energetický trh se proměňuje a v budoucnu v něm bude hrát důležitou roli aktivní zákazník. S tímto konceptem počítá i evropská legislativa. Českým domácnostem se tak otevřou nové možnosti, například i v oblasti zajištění nákupu a dodávky elektrické energie.

Novinky se týkají kupříkladu i dosud nepříliš rozšířeného typu smluv s tzv. dynamickými cenami, tedy s cenami odvozenými od cen na velkoobchodním trhu. Tento typ produktu budou muset na národní úrovni nabídnout dodavatelé, kteří mají minimálně 200 000 odběrných míst z řad koncových zákazníků. Toto řešení dodávky energií je již nyní velmi žádané kupříkladu v severských zemích. Na českém trhu jej jako první svého druhu umožňuje Bohemia Energy skrze svůj produkt Energie A++.

Autor: www.bohemiaenergy.cz

Jak Energie A++ funguje

Jednoduše. Stačí uzavřít smlouvu na dodávku elektřiny nebo plynu s produktem Energie A++. Nic dalšího není potřeba. Bohemia Energy pak dodává vybranou komoditu za velkoobchodní ceny. Ty jsou veřejně dostupné, takže si je lze kdykoli ověřit. Navíc, smlouva je na dobu neurčitou, tedy bez závazku. K velkoobchodní ceně je pak kromě regulovaných poplatků účtován stálý plat a odměna za nákup energií a zákaznický servis. Odměna je pevně daná a s cenou energie se nijak nemění.

„Spotřebitelé tak mají férové ceny, které přesně kopírují ceny na trhu, tedy nejenom zvýšení, ale i poklesy. Dlouhodobě tak mají jedny z nejvýhodnějších cen a absolutně bez starostí,“ uvádí Libor Holub, obchodní ředitel Bohemia Energy.

Autor: www.bohemiaenergy.cz

Nabídku oceníte nejvíce v obdobích poklesu burzovních cen, kdy dodavatelé zpravidla okamžitě nezlevňují své tradiční produkty. Ale i když v období růstu velkoobchodních cen obchodníci rovněž ihned nezdraží, jsou na tom zákazníci Energie A++ stále velmi dobře.

„Na více než osmileté historii, a to včetně období skokového cenového růstu elektřiny v roce 2011 způsobeném jadernou havárií ve Fukušimě, či rostoucí ceně elektřiny v posledních dvou letech, jsme si ověřili, že i v těchto případech je výsledná cena Energie A++ v porovnání se standardními ceníkovými produkty dlouhodobě atraktivní,“ vysvětluje Libor Holub.

Přínosy pro zákazníka již dnes

Tento typ produktu najde uplatnění i v budoucnosti. Evropská legislativa totiž počítá i s postupným zaváděním inteligentních (chytrých) měřičů, díky kterým si budete moci lépe plánovat svoji spotřebu elektřiny na dobu, kdy je levnější. Nebo pokud si budete vyrábět vlastní elektřinu ze solárních panelů, využívat baterie k ukládání přebytků či budete mít elektromobil v garáži, bude řídící jednotka sama na základě informací o ceně elektřiny na trhu rozhodovat, jak s vyrobenou elektřinou naloží, aby minimalizovala vaše náklady.

Autor: www.bohemiaenergy.cz

Řešení s dynamickými cenami ale mohou zájemci využívat již nyní. „Náš produkt Energie A++  umožňuje získat pro konkrétní hodinu elektřinu a pro konkrétní den plyn přesně za takovou cenu, za jakou jsme tyto komodity nakoupili na velkoobchodním trhu. A to všem zákazníkům, tedy i těm, kteří disponují pouze klasickými elektroměry,“ říká Libor Holub.

A jak upozorňuje, Energie A++ je zároveň ideálním řešením pro provozovatele malých fotovoltaických elektráren, kde na stejném principu Bohemia Energy nabízí výkup přebytků elektřiny. U těchto systémů jsou totiž již chytrá měřidla instalována a zákazníci tak mohou využívat všechny výhody hned.

Jak řešení Energie A++ funguje, se můžete podívat zde.

Mzdová kalkulačka