Flixbus spustí linku do Benátek z Liberce, Prahy a jižních Čech

Flixbus (ilustr. foto)

Flixbus (ilustr. foto) Zdroj: Profimedia

Autobusový dopravce Flixbus v červnu spustí autobusové spojení z Liberce do Benátek. Odjezd z Česka bude možný kromě Liberce také z pražského Černého Mostu a autobusového nádraží Florenc, Českých Budějovic a Českého Krumlova.

Ceny jízdenek z Prahy nebo Českých Budějovic do Benátek začínají na 749 korunách. Jízdenky cestující pořídí na termíny od 6. června do 11. září. Linku pro Flixbus obslouží liberecká dopravní společnost UMSE. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí Flixbusu Tomáš Beránek.

Autobusy nové linky obslouží také několik zastávek v Rakousku, například Linec a Salcburk. Před příjezdem do Benátek zastaví také v italském Udine, Bibione a Lido di Jesolo. V Benátkách mohou lidé vystoupit ve stanici Mestre nebo Tronchetto.

Z autobusového nádraží v Liberci bude přímý autobus vyjíždět denně v 05:00, na autobusovém nádraží Florenc zastaví v 06:50, v Českých Budějovicích v 09:10, v Salcburku ve 13:00 a do stanice Benátky Tronchetto dorazí ve 20:15. Na zpáteční cestě vyjede z Benátek v 8:15 a do Liberce se vrátí ve 23:15.

Z Prahy nebo jižních Čech se cestující při velmi včasném nákupu jízdenek do Benátek dostanou za ceny od 749 korun, z Liberce cena jednosměrné jízdenky začíná na 999 korunách.

Spojení s Itálií dopravce rozšiřuje kvůli velkému zájmu cestujících. „Od brzkého jara láká přívětivé počasí a výhodné ceny k návštěvám měst, jako je Florencie nebo Boloňa, s létem letí vzhůru zájem o pláže na pobřeží Jadranu, vidíme ale i rostoucí poptávku po spojení do alpských regionů Itálie,“ uvedl Beránek.

Kromě Benátek, Udine a Bibione Flixbus nabízí z Prahy také přímá spojení s horskými městy Bolzana, Trevisa, s přístavem v Terstu a s městy Boloňa, Florencie, Pisa nebo Miláno. Spojení do Benátek provozuje Flixbus také z Brna, Olomouce a Ostravy.

Německá společnost Flixbus byla založena v roce 2013 a je dceřinou společností firmy Flix.

Trasa autobusové linky z Liberce do Benátek a zpět
Odjezd z Liberce: 5:00Odjezd z Benátek: 8:15
Fügnerova (Liberec) - 5:10Mestre (Benátky) - 8:30
Černý Most (Praha) - 6:15Lido di Jesolo - 9:20
Florenc (Praha) - 6:50Bibione - 10:20
České Budějovice - 9:10Udine - 11:25
Český Krumlov - 9:40Villach - 13:10
Linec - 11:05Salcburk - 15:20
Salcburk - 13:00Linec - 17:15
Villach - 15:15Český Krumlov - 18:35
Udine - 17:00České Budějovice - 19:05
Bibione - 18:05Florenc (Praha) - 21:20
Lido di Jesolo - 19:05Černý Most (Praha) - 21:55
Mestre (Benátky) - 19:55Fügnerova (Liberec) - 23:05
Benátky Tronchetto (Benátky) - 20:15Autobusové nádraží Liberec: 23:15