Tünde Bartha i Vladimír Vořechovský končí u Babiše | e15.cz

Od Babiše odcházejí další klíčoví spolupracovníci. Končí Tünde Bartha i Vladimír Vořechovský

ly

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Předsedu hnutí ANO Andreje Babiše opouštějí po prohraných prezidentských volbách lidé z nejužšího týmu. Po marketérovi Marku Prchalovi, který ukončení spolupráce oznámil ve středu, končí i mluvčí Vladimír Vořechovský a Babišova pravá ruka Tünde Bartha. 

Zprávu potvrdil Vořechovský. „Ano, je pravda, že jsme se s hnutím ANO dohodli na ukončení spolupráce ke konci února. Pro nás oba to bylo několik velmi náročných a zajímavých let spojených i s prací na úřadu vlády,“ napsal Vořechovský. Vořechovský pracoval pro Babiše téměř deset let, nejprve v Agrofertu, poté v hnutí ANO a byl mluvčím vlády. V případě vítězství Babiše se měl stal mluvčím prezidenta.

„Končí volební tým a je jasné, že když nejsou teď volby, tak se musí tým zredukovat. Část se přesouvá do sněmovny a část lidí končí. Potřebovali si odpočinout. Vořechovského nikdo nenahradí, vše bude řešit Vodička. Od ledna posílil tým Žurovec,“ řekl místopředseda ANO Karel Havlíček.

Bartha byla dlouholetá spolupracovnice Babiše už z dob, kdy byl ministrem financí. Po jeho jmenování premiérem se stala šéfkou Úřadu vlády. „Tünde je moje pravá ruka a trávíme spolu skoro celý pracovní den. Už jen to, že Tünde se mnou dokáže držet krok a ještě jí zbývá energie se se mnou hádat, vám napoví, jak je to ostrá ženská. A moc se jí omlouvám, protože když něco nefunguje, jsem na ni zlej. Ale mám ji rád a ona ví, že jsem z jiné planety,„ napsal o ní Babiš v červnu 2019 na facebooku. Babiš s ní v případě vítězství v prezidentských volbách počítal na pozici vedoucí hradní kanceláře. Bartha už před volbami naznačovala, že pokud Babiš prohraje, chtěla by po deseti letech změnit práci.

Redakce deníku E15 vyjádření obou spolupracovníků Babiše zjišťuje.

Spolupráci s Babišem ke konci ledna ukončil po deseti letech i marketér a odborník na sociální sítě Marek Prchal, který stál například za výhrou hnutí ANO ve sněmovních volbách v roce 2017. „Bylo to deset let, které jsou jednou za život,“ potvrdil ve středu Marek Prchal pro INFO.CZ. „S Andrejem Babišem jsme se rozloučili a popřáli si hodně štěstí,“ dodal s tím, že po prezidentských volbách se měla jejich spolupráce završit tak jako tak – bez ohledu na výsledek.

Prchal byl ještě před druhým kolem prezidenstké volby vyloučen svými kolegy z Organizace Art Directors Club Czech Republic sdružující reklamní profesionály. Asociace svůj krok odůvodnila neetickou kampaní, kterou Babiš před prezidentskými volbami vedl.

Už před volbami Babišův tým opustili klíčoví lidé, ať už stratég Petr Topinka nebo datový analytik Alexander Braun. Z původního týmu před časem odešel také Marek Hanč, který se věnoval zákulisní politice a komunikaci s novináři.

Autor: ly

Prezidentské volby 2023

V roce 2023 bude Česko volit nového prezidenta.

ONLINE Výsledky voleb Termín voleb Kandidáti na prezidenta Volební průzkumy Kurzy sázkařů Volební kalkulačka Volební místnosti Debaty - TV program Jak volit Volební lístky Volební spoty Voličský průkaz Volební účast Volební komise Podpisy Petr Pavel Andrej Babiš Danuše Nerudová Marek Hilšer Pavel Fischer Tomáš Zima Karel Diviš Jaroslav Bašta

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Volba prezidenta

Termín voleb a volební systém

Prezidentské volby pokračují, chystá se druhé kolo, kde se proti sobě postaví Andrej Babiš a Petr Pavel. Souhrnný článek o systému prezidentských voleb, mandátu prezidenta a přesném termínu konání prvního a druhého kola najdete na stránkách E15.cz zaměřujících se na prezidentské volby 2023.

Kandidáti na prezidenta

Projděte si náš obecný článek Prezidentští kandidáti 2023, jenž pokrývá všechny oznámené kandidáty. Zajímají vás názory, volební programy a okolnosti kandidatury jednotlivých uchazečů o Hrad? Deník E15 vypracoval podrobné medailónky následujících prezidentských kandidátů:

Andrej Babiš | Jaroslav Bašta | Karel Diviš | Pavel Fischer | Marek Hilšer | Danuše Nerudová | Petr Pavel | Tomáš Zima

Výsledky voleb

Sledujte průběžné, aktuální výsledky kandidátů na prezidenta. Výsledky voleb 2023 a průběh sčítání hlasů můžete sledovat v našem online přenosu. Podívejte se na předběžné a posléze i konečné výsledky prvního kola prezidentských voleb 2023. Server E15.cz vám dále nabídne předběžné i kompletní, definitivní výsledky druhého kola prezidentské volby.

Volební průzkumy a sázkové kurzy

Na stránkách webu E15.cz naleznete také pravidelně aktualizované volební průzkumy a preference jednotlivých kandidátů. Podívejte se i na průběžné kurzy sázkových kanceláří pro prezidentské kandidáty.

Debaty kandidátů

Mnozí voliči se ve finále rozhodují na základě toho, jak si kandidáti vedou v předvolebních debatách. Připravili jsme pro vás přehledný televizní program prezidentských debat, z něhož se snadno dozvíte, kdy se budou debaty kandidátů na prezidenta vysílat.

Volební kalkulačka

Jaké mají kandidáti na prezidenta 2023 názory a preference? Jaké mají priority? Co říká jejich volební program? V čem se shodují a v čem naopak rozcházejí dosavadní favorité prezidentských voleb Danuše Nerudová a Petr Pavel? Jaký je jejich názor na českou vládu, pomoc Ukrajině, a jaký mají postoj k Rusku? Jak by vláda podle nich měla řešit inflaci a energetickou krizi? Co říkají na zvyšování daní? Koho by s sebou vzali na Hrad a koho by preferovali v radě ČNB a na Ústavním soudu? Prozradí vám to naše názorová volební kalkulačka pro prezidentské volby 2023.

Voličský průkaz

Pokud se chystáte volit mimo trvalé bydliště, nezapomeňte si vyřídit volební průkaz. Na stránkách E15.cz se dočtete, kdy a jak o voličský průkaz žádat, ale i co k voličskému průkazu potřebujete, nebo kdy vám přijde na adresu vašeho přechodného bydliště.

Jak volit

Jak správně volit, aby byl váš hlas ve volbě prezidenta 2023 platný? Jak zjistíte, kde máte volit? Kdo může volit? Kde naleznete vaši volební místnost a kde leží váš volební okrsek? Jak použít volební lístky při volbě prezidenta? Co s sebou ve volební místnosti potřebujete? Kdy je hlasovací lístek neplatný? Jak se stát členem volební komise? Přečtěte si náš návod jak volit prezidenta 2023.

Volební účast

Prezidentské volby patří v Česku k těm nejpopulárnějším. Na E15.cz najdete srovnání historické volební účasti nejen pro prezidentské volby.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery