Do Prahy přijede na školení další záchranářská výprava z Číny | E15.cz

Do Prahy přijede na školení další záchranářská výprava z Číny

pab

Čeští záchranáří budou učit své kolegy z Pekingu, kteří za nimi kvůli tomu přijedou do Prahy. Po projektu o spolupráci se Šanghají se jedná už o druhý "záchranářský" projekt s Čínou.  

Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy podepsala smlouvu o výcviku leteckých záchranářů města Pekingu. Peking je partnerským městem Prahy stejně jako Šanghaj, s níž byl podepsaný podobný projekt letos na jaře.

Také v případě Pekingu se bude jednat o výcvik leteckých záchranářů a lékařů, kteří se budou cvičit ve Vzdělávacím a výcvikovém středisku Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. Systém dlouhodobého tréninku je připraven tak, aby i v Pekingu mohla během tří let vzniknout letecká výjezdová skupina v podobě, jaká je v České republice.

Pražská záchranka bude předávat Číňanům potřebné zdravotnické a organizační know-how, včetně nácviku situací přímo v terénu. Náklady na pobyt a výcvik čínských specialistů v Praze opět uhradí globální finanční společnost Home Credit ze skupiny PPF.

Češi budou za Kellnerovy peníze učit Číňany, jak létat se záchranářskými vrtulníky

„Naši čínští partneři chtějí vedle zdravotnických postupů pomoci i s transferem know-how v oblasti plánování a financování. Ve všech těchto aspektech je pražská záchranná služba výborně vybavena a představuje světovou špičku,“ uvedla pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Spolupráci podpořil i ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. „Číňané si nemohli vybrat lepšího partnera než Zdravotnickou záchrannou službu hlavního města Prahy, která lidem v nouzi pomáhá již sto šedesát let. V případě 'vrtulníků' je to více než třicet let. A to bez jediné nehody,“ řekl ministr.

PPF bance vzrostl čistý zisk téměř o třetinu

Předešlý projekt, který Zdravotnická záchranná služba uzavřela se Šanghají, nimcéně označila analytička Asociace pro mezinárodní otázky Alice Rezková za v první řadě strategický tah Home Creditu.

"Je to společnost, která v Číně cílí na koncového zákazníka, a tohle je cesta, jak si urvat dobré jméno a budovat image zodpovědné firmy. Pokud jde o zájmy českého státu, ten obecně očekává od spolupráce v leteckém průmyslu mnohé, to je známá věc. Existuje obrovská čínská poptávka po menších letadlech," řekla dříve pro E15 Rezková.

Autor: pab
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!