Den dopravy zdarma začíná: tentokrát si užijeme tři dny | E15.cz

Den dopravy zdarma začíná: tentokrát si užijeme tři dny

Romana Rybová, Kamila Ondráčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Vánoce se blíží, začíná tak šestý ročník Dne dopravy zdarma pořádaný Heurekou. Tentokrát můžete nakupovat bez nutnosti platit dopravu po dobu tří dnů. Akce začne v poledne 13. listopadu a skončí 15. listopadu o půlnoci. V tuto chvíli je do Dne dopravy zdarma přihlášeno už přes 1 500 obchodů. Obchodníci a dopravci se mohou připravit na jedny z nejsilnějších dnů vánoční sezóny. V loňském roce šlo o jeden z nejsilnějších dní nejen ve vánoční sezóně, ale i v celém roce.

„Prodloužit akci na tři dny jsme se rozhodli na základě ankety mezi samotnými prodejci,“ říká k akci Jan Kriegel, ředitel zákaznického centra nákupního rádce Heureka.cz, a pokračuje: „Ne každý se během 24 hodin rozhodne k tomu, co nakoupí a kde. Chtěli jsme zákazníkům dopřát více času na to, všechny nákupy dobře promyslet a následně v klidu a pohodlí uskutečnit.“

Nakupování na poslední chvíli vás může stát spoustu nervů

Podle Heureky se v loňském roce v předvánočním čase dost zvýšil počet stížností na dopravce, nejčastěji šlo o délku dodání balíků. Někdy jsme na zásilku čekali i 14 dní. „Popularita online nakupování roste každoročně a před Vánoci vrcholí. Včasné objednání zboží sníží riziko opoždění balíčku na minimum. Právě totiž nastává doba, kdy jsou e-shopy i dopravci stoprocentně připraveni, ale nejsou zahlceni,“ říká Jan Kriegel.

Co budeme nakupovat nejvíce?

Z nákupů během Dnů dopravy zdarma se také ukáže, co budeme nejčastěji dostávat pod stromečkem. „Zatím z našich statistik vidíme, že je zájem o chytré přístroje a příslušenství – chytré hodinky, diagnostické váhy a podobně,“ uvádí Kriegel. Samozřejmě se nakoupí i spousta hraček – letos je v kurzu Hatchimals nebo Nocto, interaktivní netopýr. V kurzu jsou i různé typy adventních kalendářů.

Seznam zapojených obchodů najdete na webu Dendopravyzdarma.cz

Autor: Romana Rybová, Kamila Ondráčková

Mzdová kalkulačka