Jak dlouho vybíráme nové auto? Déle než měsíc | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Jak dlouho vybíráme nové auto? Déle než měsíc

Jak dlouho vybíráme nové auto? Déle než měsíc
Škoda Citigo iV
• 
ZDROJ: Škoda Auto

Romana Rybová

Češi při výběru auta nespěchají. Nové auto si do měsíce vybere polovina z nás, ostatním to trvá déle a desetina dokonce přemýšlí přes půl roku. Od prodejce požadujeme férové jednání. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis.

Nové auto si pětina Čechů vybere do dvou týdnů. 53 procentům na to stačí měsíc. Nejrychleji jsou s výběrem hotovi lidé mezi 54 a 65 lety. Ženy a muži vybírají přibližně stejně dlouho.

Důležité při výběru auta je pro nás férové jednání. A to pro více než dvě třetiny dotázaných. 56 procent dotázaných vyžaduje záruku kvality a 48 procent jednoduché a srozumitelné smlouvy a podmínky.

„Požadavky na transparentnost se týkají i financování. Při pořizování vozu prostřednictvím úvěrového produktu proto doporučuji sledovat, jaká společnost je poskytovatelem úvěru a ověřit si, zda je licencovaná ČNB. Informace o férovosti a srozumitelnosti smluv ukazuje také každoroční index neziskové organizace Člověk v tísni, který se právě na bezpečnost a transparentnost úvěrů zaměřuje,“ říká Martin Kapicz, ředitel pro Auto Business společnosti Cofidis.

Nová dimenze cestování: Porsche a Boeing vyvíjejí létající elektromobil

Když už se rozhodneme, chceme s autem rovnou odjet

Když už se po dlouhém vybírání rozhodneme, chceme mít vůz rychle k dispozici. Pro 31 procent respondentů je ideální s ním hned odjet. Nebo alespoň následující den. Dvě třetiny chtějí mít vůz maximálně do týdne. 8 procent je ochotno čekat na auto déle než měsíc. To je důvodem, proč je pro více než třetinu dotázaných podstatná rychlost.

Asociace autobazarů ukončí členství většině členů. Důvodem jsou především přetočené tachometry

Dvě třetiny ojetin se prodávají bez uvedeného výrobního čísla

Autor: Romana Rybová
 

Mzdová kalkulačka