Do kdy podat daňové přiznání 2023? Formuláře ke stažení online | e15.cz
M A

Daně

Do kdy podat daňové přiznání za rok 2022? Stáhněte si daňové formuláře

Daňové přiznání
Daňové přiznání
• 
ZDROJ: E15 Michaela Szkanderová

onk, jon

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Termín podání daňového přiznání platí jak pro zaměstnance, tak pro OSVČ či daňové poplatníky, kteří vykazují kupříkladu jen příjmy z pronájmu

Základní termín pro vyplnění a odevzdání daňového přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2022 je 3. duben 2023. Podle daňového řádu je totiž nutné podat daňové přiznání nejpozději do tří měsíců po uplynutí daného zdaňovacího období. Nejedná se však o poslední termín, dokdy lze daňové přiznání podat bez jakýchkoli sankcí. 

Daňoví poplatníci, kteří se rozhodnou daňové přiznání podat elektronicky, mají ze zákona tuto lhůtu o jeden měsíc prodlouženou. Daňové přiznání tedy mohou podat do 2. května 2023. Při využití služeb daňového poradce se termín posouvá dokonce do 3. července 2023. 

Opravné nebo dodatečné daňové přiznání

Chybu v daňovém přiznání lze v praxi napravit podáním opravného nebo dodatečného daňového přiznání. Pokud si ještě v řádném termínu poplatník uvědomí, že má v daňovém přiznání nesrovnalost, podá opravné daňové přiznání. Po uplynutí termínu pro podání daňového přiznání je vždy nutné při nápravě chyby podat dodatečné daňové přiznání.

Pokuta do pěti procent

Daňové pochybení je poplatník povinen napravit do konce měsíce následujícího po měsíci, ve kterém chybu v odevzdaném daňovém přiznání zjistil. V případě, že tento termín nedodrží, hrozí pokuta až do pěti procent stanovené daně. Plyne také povinnost zaplatit úroky z prodlení za pozdní splacení daně.

Daňové formuláře ke stažení

Deník E15 nabízí rovněž šablony pro daňové formuláře. Podobu a funkčnost šablony si můžete snadno ověřit v její omezené verzi zdarma. Formuláře fungují jednoduše na bázi Excelu. Daňové šablony respektují soukromí uživatelů, neodesílají data na vzdálené servery a jsou stoprocentně bezpečné.

Daňové formuláře stahujte zde >>>

Termíny pro podání daní (video):

Video se připravuje ...
Daňové přiznání 2023

Autor: onk, jon

Daňové přiznání

Termín pro daňové přiznání 2023

Daňové přiznání za rok 2022 se podává v roce 2023. Do kdy podat daňové přiznání? Termíny pro daně by si měl nastudovat každý daňový poplatník, ať už se jedná o zaměstnance nebo OSVČ. Projděte si také termíny, do kdy podat opravné a dodatečné daňové přiznání a jaký je mezi nimi rozdíl. Podnikatele by měl zajímat kompletní daňový kalendář na rok 2023.

Daňové přiznání: Jak ho vyplnit a podat

Deník E15 připravil informace o tom, jak podat daňové přiznání 2023. Je důležité si uvědomit, že daňové přiznání v roce 2023 je třeba vyplnit za rok 2022. Podat daňové přiznání můžete písemně, fyzicky nebo online. K tomu, abyste podali daňové přiznání online, je potřeba datová schránka. Vyplatí se také vědět, kdo nemusí podat daňové přiznání v roce 2023.

Daně 2023: Novinky a změny

Pro daně, zálohy a odvody se toho v roce 2023 mnohé změnilo. Daňové změny a novinky zahrnují paušální daň, nové zálohy na sociální a zdravotní pojištění, windfall tax, čili daň z neočekávaných zisků, změny však postihly i DPH a vybrané limity, byť sazby daně z příjmu se oproti roku 2022 například nemění.

Formuláře pro daňové přiznání

Formuláře pro daně v roce 2023 si můžete stáhnout online na našich stránkách. Ocení je zaměstnanci, studenti i OSVČ. K dispozici jsou daňové formuláře pro fyzické i právnické osoby. Stáhněte si formuláře pro daňové přiznání na našich stránkách. Formuláře pro daně fungují v Excelu. Daňové šablony respektují soukromí uživatelů, neodesílají žádná data na servery a jsou tedy naprosto bezpečné.

Daně pro OSVČ

Živnostníci si musí daně a daňové přiznání pečlivě hlídat. Projděte si proto našeho průvodce, pokrývající téma daň z příjmu pro OSVČ. Pokud jste během roku 2022 pracovali jako živnostníci na IČO, projděte si naše rady a tipy, jak má řešit daně OSVČ a zaměstnanec v jedné osobě. Pro podnikatele je tu i naše online kalkulačka pro výpočet daně a čistého zisku za rok 2022.

Daň z nemovitosti

Kapitolu samu pro sebe představuje daň z nemovitých věcí. Jaký platí termín? Kde najít daňový formulář? Jak a do kdy ho podat? Jak na výpočet? Jak správně vyřešit daně, vám poradí náš průvodce pro daň z nemovitosti.

Daňové slevy

Důležitou součástí daňového přiznání, kterou by měl znát každý daňový poplatník, představují slevy na daních. Je jich spousta - sleva na poplatníka, sleva na dítě, sleva na manželku, sleva na důchodce, sleva na studenta a další. Snižte si své daně, vyplňte daňové přiznání správně.

Daně a studenti

Daňové přiznání musí řešit i někteří studenti. Měli jste brigády, DPČ nebo zkrácený úvazek? I těch se týkají daně. Projděte si proto informace, kdy daňové přiznání podává student.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery