Daňové přiznání: Do kdy je nutné ho podat | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Daňové přiznání je nutné dodat nejpozději do prvního dubna, přehled příjmů o měsíc později

Daňové přiznání je nutné dodat nejpozději do prvního dubna, přehled příjmů o měsíc později
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia

sou

Plátce daně musí daňové přiznání odevzdat finančnímu úřadu nejpozději do prvního dubna 2019. Termín lze oddálit, pakliže přiznání za daňového poplatníka zpracovává daňový poradce. Tehdy se může datum dodání posunout až do prvního července, plátce daně ale musí finanční úřad o takovém postupu informovat nejpozději prvního dubna.

Do třetího dubnového dne musí plátce také daň zaplatit, v případě spolupráce s poradcem pak třetího července. Příslušnou částku lze buď poslat na účet finančního úřadu, nebo ji zaplatit na pokladně úřadu. Důležité je však vědět, že platbu kartou úřad neumožňuje.

OSVČ a termíny pro pojištění

Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) pak musí podat rovněž přehledy příjmů pro pojištění, a to do jednoho měsíce ode dne, kdy měly dodat daňové přiznání, to je nejpozději do 2. května 2019.

Na doplacení sociálního pojištění má pak OSVČ osm dnů od reálného odevzdání přehledu. Pokud OSVČ podá přehled druhého května, doplatek je splatný desátého května. To samé platí i pro zdravotní pojištění.

Chytré formuláře daňového přiznání, včetně přehledů pro ZP a OSSZ. Stáhněte si je zde >>>

Minimální zálohy na sociální pojištění se zvýší. OSVČ si připlatí nejméně dvě stovky
Minimální zálohy živnostníků na zdravotní pojištění se zvýší o téměř dvě stovky

 

Autor: sou
 

Daňové přiznání

Daňové přiznání musí v roce 2019 podat všichni živnostníci a podnikatelé, ale i někteří studenti, zaměstnanci a studenti. Povinnost se týká všech s příjmy nad 15 tisíc korun, kteří nejsou osvobozené od daně z příjmu. S podáním přiznání vám pomůžou formuláře i kalkulačky.

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud