Storno zájezdu s cestovní kanceláří? Kdy pomůže pojištění | e15.cz

Pojištění storna zájezdu s cestovní kanceláří. Jaká platí pravidla?

onk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Řada lidí nenechává nic náhodě a cestovní služby si pořizuje v předstihu. To se však nemusí vyplatit ve chvíli, kdy z nejrůznějších důvodů nakonec na dovolenou nemůžete odjet. Pro takovou nepříjemnost se hodí připojištění storna.

Připojištění stornovacích poplatků si lze pořídit jak v individuální verzi (kupujete si cestovní služby sami), tak i v hromadné verzi (zájezd přes CK).

Kdy lze pojištění storna využít

Nejčastějšími překážkami pro vycestování je akutní úraz nebo onemocnění (včetně covidu-19), závažné zdravotní komplikace v těhotenství do 26. týdne potvrzené lékařem, živelní katastrofická událost (v tuzemsku bezprostředně před odjezdem, dojde-li ke škodě na majetku klienta, anebo v cílové destinaci cesty), případně další vážné situace, jako jsou předvolání k soudu, úmrtí blízké osoby, nesložení závěrečných zkoušek, zrušení svatby, žádost o rozvod, výpověď z práce, neodkladná péče o domácí zvíře apod. Připojištění storna se vztahuje i na další osoby, které byly uvedeny v cestovní a pojistné smlouvě.

Zásadní je okamžik sjednání

Připojištění storna se uzavírá k cestovnímu pojištění. Zásadní je ovšem okamžik sjednání připojištění storna. Musíte jej uzavřít nejpozději do 24 hodin po zaplacení cestovních služeb (letenky, jízdenky na vlak, ubytování), k jejichž pokrytí má připojištění sloužit, případně po první splátce/záloze na tento účel. Pokud kupujete služby individuálně a postupně, měli byste vždy uzavřít připojištění ihned při nákupu první služby. 

„Zájem o připojištění storna vzrostl zejména v období pandemie covidu-19 a i nyní jsou klienti opatrnější. Je to dáno i zvyšujícími se cenami za cestování v situaci, kdy rostou prakticky všechny životní náklady. Poptávka po připojištění je vyšší než do roku 2019, a také přibývá případů pojistného plnění z tohoto druhu krytí, zejména u rodin s malými dětmi,“ doplňuje Ivana Meclová, produktová manažerka pojištění osob Uniqa.

Připojištění storna cesty kryje vynaložené stornovací náklady na cestu až do výše 80 procent. Pojišťovně je potřeba tyto náklady doložit.

Autor: onk

Mzdová kalkulačka