Raiffeisenbank přidala kunu mezi měny, ve kterých lze vést účet | E15.cz

Raiffeisenbank přidala kunu mezi měny, ve kterých lze vést účet

Romana Rybová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Jak je známo, Chorvatsko je oblíbenou destinací Čechů. Podle Českého statistického úřadu k Jaderskému moři každoročně vyráží skoro 830 tisíc Čechů. V letošním roce se ale musíme připravit na zavedené přísné pohraniční kontroly, zdražení v pohostinství kvůli zvýšení DPH na 25 procent a zdražení mýtného o 5 procent.

Raiffeisenbank pro své klienty připravila novinku. Chorvatskou kunu zařadila mezi jednu z 19 světových měn, ve kterých můžete vést běžný účet. V zahraničí tak budete mít kontrolu nad výdaji a aktuálním kurzem měny.

Této možnosti můžete využít u účtů eKonto Komplet, eKonto Smart a eKonto Student Premium. S těmito účty máte i neomezený počet výběrů z bankomatů zdarma v České republice i v zahraničí.

„Platby se zaúčtují v reálné hodnotě a nepodléhají výkyvům směnného kurzu, což se naopak může stát v případě platby prostřednictvím účtu vedeným pouze v korunách, kde trvá i několik dní, než se platba zapíše na účet,“ kontrolou,“ říká Roman Přeučil, produktový manažer Raiffeisenbank.

Díky možnosti vést účet kromě korun i v kunách a dalších měnách si klient může jednoduše převádět prostředky konverzí mezi měnovými účty.

 

Autor: Romana Rybová

Mzdová kalkulačka