Objednáváte jednorázové cestovní pojištění? Možná děláte chybu

Zdroj: Shutterstock.com

Pokud za české hranice vyrážíte častěji než jednou ročně, měli byste zvážit celoroční variantu cestovního pojištění. Krýt vás totiž nebude jen v případě prázdninové dovolené u moře, ale třeba i tehdy, když si k našim sousedům skočíte třeba na nákupy nebo na prodloužený víkend. Výhody celoročního cestovka jsou navíc několikanásobné. Co všechno vám může nabídnout?

Bez cestovka za hranice nelez

Při cestách do přímořských letovisek nebo do vzdálenějších krajin obvykle cestovní pojištění přibalit nezapomínáme – ostatně za příplatek ho většinou nabízejí i samotné cestovní kanceláře při koupi zájezdu.

Možná už méně často vás ale napadne, že pojištění byste měli být kdykoliv, kdy se vydáváte za hranice České republiky, třeba i při jednodenním výletu nebo nákupech. Navíc v době, kdy nízkonákladové letecké společnosti nabízejí letenky za akční ceny a někteří zaměstnavatelé umožňují tzv. práci remote, je objevování cizích krajin a kultur stále populárnější a dostupnější.

I za hranicemi se ale mohou přihodit nenadálé události, které pak sebelíp naplánovaný výlet znepříjemní. A bez cestovního pojištění, se návštěva zahraničí také značně prodraží. Máte-li cestovko zaplacené na celý rok, můžete si být jistí, že vás kdykoliv a kdekoliv podrží.

Finančně výhodné a flexibilní

Dostali jste k narozeninám lístky na hudební koncert ve Vídni nebo fotbalový zápas v Mnichově? Rozhodli jste se na poslední chvíli vyrazit s kamarády na adventní trhy do Drážďan? Zrušili vám kvůli nepřízni počasí zpáteční let?

To vše jsou situace, kdy byste v případě jednorázového cestovního pojištění museli vždy opakovaně řešit jeho sjednání či prodloužení. S celoročním cestovkem vám ale podobné starosti odpadnou. A zároveň tak eliminujete riziko, že vycestujete nepojištění a případné patálie vás v cizině nepříjemně zaskočí.

S celoroční variantou pojištění pak není problém si třeba neplánovaně o pár dní prodloužit dovolenou nebo na zahraniční služební cestě na poslední chvíli zaskočit kolegu, který těsně před odletem onemocněl.

Jak navíc ukázala analýza webu Top-Pojištění.cz, celoroční cestovko se už od dvou vycestování za hranice vyplatí také finančně. Za cestovní pojištění při průměrné jednorázové cestě po Evropě uživatelé v loňském roce zaplatili přibližně 680 Kč. Celoroční variantu přitom můžete získat už od 1008 korun a v případě delších pobytů může být konečná cena ještě příjemnější.

Shutterstock.com

Co vše kryje celoroční cestovní pojištění?

V celoročním cestovku jsou zahrnuty všechny standardní situace, které kryje i pojištění krátkodobé, tedy od pokrytí léčebných výloh a zajištění asistenčních služeb, až po možnost přikoupit si užitečná připojištění – zavazadel, storno poplatků, pojištění rizikových sportů i věci půjčené. Před uzavřením pojistky byste si ale měli vždy předem zkontrolovat, co vše vaše pojistka obsahuje, a také si dát pozor na dostatečně vysoké limity krytí.

Díky online srovnávačům, mezi něž patří například i Top-Pojištění.cz, si navíc můžete jednotlivé nabídky srovnat přehledně na jednom místě, a to rychle a z pohodlí domova. Pak už jen stačí vybrat si tu nabídku, která bude vyhovovat vašem potřebám, preferencím i peněžence.