Nezapomeňte poslat peníze na stavebko včas a zhodnotit tak své úspory | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Nezapomeňte poslat peníze na stavebko včas a zhodnotit tak své úspory

Nezapomeňte poslat peníze na stavebko včas a zhodnotit tak své úspory
stavební spoření, právo, byznys
• 
ZDROJ: archiv

Romana Rybová

Stavební spoření je oblíbené. Češi jej označují jako nejvýhodnější spořicí produkt. A to 40 procent Čechů mezi 25 až 49 lety. 16 procent se přiklání k důchodovému spoření. Další formy spoření už mají jen pár procent. Stavební spoření má sjednáno více než polovina českých domácností středního věku. Vyplynulo to z průzkumu agentury SC&C.

Stavebko si sjednávají častěji ženy než muži. S výší příjmů atraktivita stavebního spoření klesá. Stavebko považuje za výhodné 45 procent lidí s příjmy do 10 tisíc korun čistého měsíčně a 32 procent lidí, kteří mají mezi 25 a 30 tisíci korun.

„Stavební spoření dnes využívá přes tři miliony Čechů. Vysokou oblibu si drží po téměř čtvrtstoletí, které uplynulo od jeho vzniku. Jedním z důvodů je určitě státní podpora, která je aktuálně ve výši až 2 tisíce korun ročně,“ vysvětluje Lenka Molnárová z Raiffeisen stavební spořitelny.

Stavební spoření: Zájem je nejvyšší za sedm let

Nezapomeňte peníze poslat včas

Státní podpora na stavební spoření je 10 procent z uložených peněz. Nejvíce však 2 tisíce ročně. Pokud chcete získat plnou výši státní podpory, musíte na svůj účet každý rok poslat minimálně 20 tisíc korun. Jestliže vše splníte, můžete získat zhodnocení až 3,6 procent. A to včetně státní podpory.

„Pokud si peníze na stavebko neposíláte pravidelně každý měsíc, nezapomeňte je do konce roku poslat, abyste o podporu zbytečně nepřišli. Převod byste měli stihnout ideálně do Vánoc, aby se částka připsala ještě do konce roku,“ uzavírá Lenka Molnárová.

Při splácení hypotéky jde ušetřit na daních. Ne však ve všech případech

 

 

 

Autor: Romana Rybová
 

Mzdová kalkulačka