Kurz bitcoinu – aktuální vývoj a graf | E15.cz

Bitcoin zaznamenal jeden z největších propadů za poslední roky

red

Bitcoin má za sebou rekordní rok, kdy zdražil více než patnáckrát. Ani rapidní přírůstky jeho hodnoty ale neznamenají, že se kurzu kryptoměny vyhýbají velké výkyvy. Sledujte graf s aktuální cenou bitcoinu.

 

Bitcoin v závěru roku 2017 zažil nejhorší týden od roku 2013, když ztrácel téměř 30 procent. Podle investorů a analytiků šlo o přirozenou korekci po strmém nárůstu ceny.

Propad se mu nevyhnul ani v polovině ledna. Bitcoin v jeden okamžik ztrácel téměř 20 procent a pohyboval se pod cenou 11 200 dolarů za digitální minci. Nejrozšířenější kryptoměna tak zaznamenala jeden z nejprudších denních propadů za tři roky.

Karel Fillner: Použitelných kryptoměn je sotva pár desítek

Trhy se obávají regulace obchodů po oznámení jihokorejského ministra financí, že země stále zvažuje zákaz obchodu s kryptoměnami. Vysoké ztráty mají i další kryptoměny.

Jihokorejský ministr v médiích řekl, že vláda chystá sadu opatření, která by zabránila iracionálnímu šílenství při investování do kryptoměn. Jižní Korea je oblibou digitálních měn proslulá, většina transakcí s bitciony se uskutečňuje právě tam. 

Sledujte aktuální kurz bitcoinu:

Karel Fillner: Bitcoin a bublina? Jako uchovatel hodnoty je jen těžko překonatelný
Bitcoin a blesková finanční smrt

Všechny články o kryptoměnách najdete zde >>>

Autor: red
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!