Penta nechala u Masarykova nádraží vyrůst hipsterské trhy | e15.cz

Penta nechala u Masarykova nádraží vyrůst hipsterské trhy

Video se připravuje ...
Michal Nosek

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ve středu Prahy vznikl nový společenský mobilní prostor, takzvaný pop up market. Ten kombinuje gastronomické a kulturní zážitky s nakupováním. Provozovatelé centra Manifesto tak symbolicky zařadili české hlavní město po bok Londýna a Lisabonu, kde podobné koncepce úspěšně fungují.

Investiční skupina Penta propůjčila za symbolický nájem svůj rozvojový pozemek mezi Masarykovým nádražím a autobusovým terminálem Na Florenci neziskové organizaci reSite. Projektu vyšli vstříc i pražští zastupitelé. A tak po dvou letech příprav vzniklo během devíti dnů unikátní kulturně gastronomické pop-up centrum Manifesto.

Designový prostor tvoří 27 mobilních kontejnerů. „Projekt se nám líbil, tak jseme mu vyšli vstříc. Jinak s tím ale nemáme nic společného,“ uvedl při otevření spolumajitel Penty Marek Dospiva.

Kontejnerový projekt dává prostor modenímu designu i gastronomii. V jeho prostoru bude probíhat i hudební a filmová produkce.

„Nevím, kolikrát jsem slyšel o tom, že ten nápad je šílený. Nakonec se k němu ale klíčoví lidé jako majitel pozemku, pražští úředníci a další postavili příznivě,“ uvedl Martin Berry, který za nápadem stojí. Až pronájem vyprší a Penta zahájí výstavbu projektu Zahy Hadid, který okolí Masarykova nádraží dále zkulturní, má Berry připravený plán na přemístění celého konceptu na Prahu 6.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video