Sjezdovky či sáňkařské dráhy: Kam se připojistit a kde stačí běžné pojištění | E15.cz

Sjezdovky či sáňkařské dráhy: Kam se připojistit a kde stačí běžné pojištění

Sjezdovky či sáňkařské dráhy: Kam se připojistit a kde stačí běžné pojištění
Cestovní pojištění na hory
• 
ZDROJ: Slavia pojišťovna

Kamila Ondráčková

K pořádnému zimnímu vyžití už mnohým nestačí jen bežná sjezdovka. Mnozí si oblíbili tzv. Freeride, rozšířené jsou i sáňkařské dráhy. Jak se v těchto případech pojistit? 

Podívejte se, kam stačí bežné cestovní pojištění a kdy je lepší se připojistit a proč.

Bežné sjezdovky a snowparky

Lyžař, který dodržuje pravidla a drží se na značených sjezdovkách a v oficiálních snowparcích, si vystačí se standardním pojištěním. Stejné pojištění platí třeba i pro běžkaře, kteří se pohybují na vyznačených trasách.

Pojištění běžných aktivit platí do 3500 metrů nad mořem. Sportovní pojištění je nutné si sjednat při pohybu až do výše 5 000 metrů nad mořem.

Ve většině střediscích je povinná lyžařská helma. Kdo ji nepoužije, vědomě tak porušuje pravidla areálu. Proto i řešení pojistné události k tomu může pojišťovna přihlédnout. Chránič páteře nebývá povinnou součástí výbavy.

Cestovní pojištění na hory. Na kolik vás vyjde ošetření, když nejste pojištěni?

Freeride

Pro jízdu na vyznačených freerideových sjezdovkách je možné se pojistit v rámci připojištění rizikových sportovních činností, protože pohyb v takovém terénu už je z pohledu pojišťovny skutečně nebezpečný.

Sáně a sáňkařské duše

Jestliže se jedná o oficiální aktivitu provozovanou na k tomu určené trati, pak běžné cestovní pojištění dostačuje. Stejné je to u sáňkování nebo bobování na kopci u hotelu za předpokladu, že podle zdravého úsudku nejde vyloženě o rizikový nebo zakázaný úsek – jízda mezi stromy, sloupy, skálami, ploty, na uzavřené sjezdovce, přejíždění komunikace a podobně. Pokud by k nějakému úrazu došlo, taková situace se řeší vždy individuálně s ohledem na všechny okolnosti.

Chcete si na dovolené užít adrenalin? Pozor na výluky v pojištění

Volný terén

Účet za následky projížďky mimo sjezdovku nebo na jiných místech, kde je jízda zakázaná (například zranění způsobená jízdou pod lanovkou mezi sloupy) hradí každý z vlastní kapsy.

Autor: Kamila Ondráčková
 

Mzdová kalkulačka