Volební mapa pro volby do Evropského parlamentu 2024

Volební mapa pro volby do Evropského parlamentu 2024

Volební mapa pro volby do Evropského parlamentu 2024 Zdroj: Grafika e15

O víkendu proběhly ve státech Evropské unie volby do Evropského parlamentu 2024. Na výsledky voleb jsme čekali tentokrát déle. Občané zemí Evropské unie hlasovali v různých termínech od pátku do neděle. Volební výsledky se proto zveřejňují až po uzavření posledních volebních místností. Jak vypadá volební mapa ČR? Jak se hlasovalo do Evropského parlamentu v regionech?

Volební mapa ČR

Jak funguje mapa výsledků voleb

Volební mapa názorně ukazuje, jak do Evropského parlamentu hlasovala města, okresy i jednotlivé volební okrsky v Česku.Podržením levého tlačítka myši a pohybem myši se můžete po mapě pohybovat. Volební mapa se přiblíží a oddálí tak, že kliknete na tlačítko plus a minus v pravém horním rohu. Na mobilním zařízení můžete pro přiblížení také poklepat prstem. Mapa výsledků voleb monitoruje výsledky voleb pro každý volební okrsek zvlášť. Dozvíte se poměr hlasů i kdo se stal vítězem v daném volebním okrsku.

Jak hledat podle adresy okrsku

Tlačítkem vpravo dole s názvem „Open map“ si můžete volební mapu rozkliknout a najít váš okrsek podle adresy. Zadání adresy provedete kliknutím na ikonu lupy v horní části obrazovky.

Výsledky voleb do Evropského parlamentu 2024

Výsledky voleb pro ČR byly oznámeny v neděli po 23. hodině. Sčítání hlasů v některých státech ještě probíhá. Za Česko zasedne v europarlamentu na následujících pět let celkem 21 zvolených europoslanců. Sledujte: