Obchody na Velikonoce 2023 | Kdy mají zavřeno a kdy otevřeno? | e15.cz

Otevírací doba obchodů na Velikonoce 2023: kdy mají obchody otevřeno?

jon

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Velikonoce tradičně pro mnohé znamenají prodloužený víkend, rok 2023 není výjimkou. Kdy mají obchody otevřeno a kdy zavřeno?

Otevírací doba obchodů na státní svátky je stanovena zákonem o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, který začal platit od 1. října roku 2016. Tento zákon doslova stanovuje, že obchody nad 200 metrů čtverečních musí zůstat během stanovených svátků zavřené. Pro velikonoční svátky platí následující:

Svátek Datum Obchody
Velký pátek 7. dubna 2023 Otevřeno
Velikonoční pondělí 10. dubna 2023 Zavřeno

Kromě obchodů musí zůstat 10. dubna zavřené i bazary, výkupny odpadu a zastavárny. Otevřené mohou být obchody s prodejní plochou do 200 metrů čtverečních, prodejny na letištích, nádražích a ve zdravotnických zařízeních nebo velkoobchody. Zákaz prodeje se nevztahuje ani na čerpací stanice nebo lékárny. Na dodržování zákona dohlíží ČOI (Česká obchodní inspekce) a za jeho nedodržování může provozovateli udělit pokutu do výše až jednoho milionu korun.

Přehled jednotlivých svátečních dnů, jejich data, informace kolem prázdnin a volna v práci najdete v našem článku zaměřujícím se speciálně na letošní Velikonoce. Kdy bude další prodloužený víkend? Čtěte zde. Různá otevírací doba platí pro obchody během nadcházejících svátků v květnu. Přečtěte si přehled všech svátků, kdy mají obchody zavřeno a kdy otevřeno, nebo se podívejte na video níže:

Otevírací doba obchodů během svátků 2023

Video se připravuje ...
Otevírací doba během svátků

Autor: jon

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější