Obchody ve svátek 28.9. | Otevírací doba v Den české státnosti | e15.cz

Otevírací doba obchodů 28. září: Kdy mají obchody zavřeno?

Státní svátky v ČR: Obchody bývají v některých případech otevřené, v jiných zavřené (ilustrační foto: Promenáda v Karlových Varech)
Státní svátky v ČR: Obchody bývají v některých případech otevřené, v jiných zavřené (ilustrační foto: Promenáda v Karlových Varech)
• 
ZDROJ: E15 Michaela Szkanderová

jon

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

28. září slaví Česko Den české státnosti. Státní svátek letos vychází na středu. Kdy mají obchody otevřeno a kdy zavřeno? Co hrozí obchodníkům za nedodržení zákona?

Otevírací doba obchodů na státní svátky se řídí zákonem o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, který v Česku začal platit od 1. října v roce 2016. Zákon stanovuje, že obchody nad 200 metrů čtverečních musí zůstat během některých státních svátků zavřené. Jak tomu bude v září?

Nařízení neplatí jen pro obchody. Kromě nich mají zůstat 28. září zavřené i bazary, výkupny odpadu a zastavárny. Otevřít mohou pouze obchody s prodejní plochou do 200 metrů čtverečních, prodejny na letištích, nádražích, ve zdravotnických zařízeních. Nařízení se nevztahuje na čerpací stanice, velkoobchody anebo lékárny. Na dodržování zákona dohlíží ČOI (Česká obchodní inspekce). Za jeho nedodržování tohoto zákonu může provozovateli udělit pokutu do výše až jednoho milionu korun.

Přečtěte si, jak mají otevřeno obchody ve státní svátky v roce 2022. Mrzí vás, že 28.9. vychází letos na středu?  Pak by vás měl zajímat náš přehled všech státních svátků a prázdnin v roce 2022, kde najdete i informaci, které svátky letos vychází na prodloužený víkend. Žáky a studenty by mohl zajímat kompletní přehled prázdnin a volných dnů pro školní rok 2022/23.

VIDEO: Otevírací doba obchodů během státních svátků 2022

Video se připravuje ...
Otevírací doba během svátků

Autor: jon

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější