Opatření proti drahým energiím jsou výkupným za demokracii, říká zmocněnec pro energetickou bezpečnost

Video placeholder
Čestmír Strakatý
Diskuze (0)

Opatření na pomoc domácnostem, která v reakci na energetickou krizi přijímají jednotlivé vlády napříč Evropou, jsou výkupným za demokracii, myslí si Václav Bartuška, zvláštní zmocněnec České republiky pro energetickou bezpečnost. Snaha zachránit společenský řád je přitom vlastní celému kontinentu bez rozdílu. „Řada zemí, vlád, ale i národů dělá věci, které nejsou úplně v jejich naturelu. Obecně evropský sever a západ byl vždycky spíš individualistický, dbal na to, aby lidi sami měli zodpovědnost za to, co dělají a jak se jim žije. Přitom kroky, které dneska dělají vlády evropského severu i jihu, jsou velmi podobné,“ říká. Vážnost situace podle něj nepodceňuje ani kabinet Petra Fialy, ale k mnohým rozhodnutím asi ještě nenašel chuť nebo odvahu.

Celý rozhovor najdete na Reflex.cz >>>

Začít diskuzi

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Litecoin Bitcoin cash

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin