Obchody ve svátek 28.10. | Otevírací doba obchodů | e15.cz

Otevírací doba obchodů na 28. října: Kdy mají obchody zavřeno?

Symbol státního svátku 28. října: Socha TGM na Pražském hradě
Symbol státního svátku 28. října: Socha TGM na Pražském hradě
• 
ZDROJ: Profimedia

jon

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Osmadvacátého října slaví Česko Den vzniku samostatného československého státu. Státní svátek letos vychází na pátek. Kdy mají obchody otevřeno a kdy zavřeno? Co hrozí obchodníkům za nedodržení zákona?

Otevírací doba obchodů na státní svátky se v Česku řídí zákonem o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě. Ten u nás začal platit od 1. října roku 2016. V zákoně stojí, že obchody nad 200 metrů čtverečních musí zůstat během některých státních svátků zavřené. Zákon se však nevztahuje na všechny státní svátky. Jak tomu bude v říjnu?

  • Na Den vzniku samostatného československého státu 28. října mají obchody zavřeno.

Nařízení ovšem neplatí jen pro obchody. Kromě nich musí zůstat 28. října zavřené například i bazary, zastavárny anebo výkupny odpadu. Otevřít mohou naopak obchody s prodejní plochou do 200 metrů čtverečních, prodejny na letištích, na nádražích anebo ve zdravotnických zařízeních.

Nařízení se nevztahuje na velkoobchody, čerpací stanice či lékárny. Na dodržování zákona v Česku dohlíží ČOI (Česká obchodní inspekce). Za nedodržování tohoto zákonu může udělit provozovateli pokutu do výše až jednoho milionu korun.

Obchody na státní svátky v roce 2022

Přečtěte si, jak mají otevřeno obchody v ostatní státní svátky v roce 2022. Těší vás, že 28.10. vychází letos na pátek? Pak by vás měl zajímat náš přehled všech státních svátků a prázdnin v roce 2022, kde se rovněž dozvíte, které svátky letos vychází na prodloužený víkend. Žáci a studenti by si pak měli projít článek shrnující prázdniny a volné dny pro školní rok 2022/23.

VIDEO: Otevírací doba obchodů během státních svátků 2022

Video se připravuje ...
Otevírací doba během svátků

Autor: jon

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější