Průzkum: Předvánoční půjčky vrcholí | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Průzkum: Předvánoční půjčky vrcholí

Průzkum: Předvánoční půjčky vrcholí
vánoce
• 
ZDROJ: istock.com

Romana Rybová

Vánoce jsou bezpochyby finančně náročné. V tomto období se tak zvyšuje poptávka po krátkodobých půjčkách. Skutečnost, že si půjčujeme na dárky, se odráží i ve výši těchto úvěrů. Vyplývá to z dat společnosti Fair Credit Czech.

Průměrná výše krátkodobého úvěru je u nebankovních společností během roku 20 tisíc korun. V období před Vánoci se tato částka zvyšuje asi o 20 procent. Poptávka je o 30 procent vyšší než v dalších měsících. Výjimkou je červen. To si lidé pro změnu půjčují na dovolené. Podobné je to i v září, tento měsíc je spojen s výdaji, které doprovází nástup dětí do škol.

„Naše společnost letos zaznamenala více než 15procentní meziroční nárůst prodejů krátkodobých úvěrů,“ říká Tomáš Konvička, jednatel společnosti Fair Credit Czech.

Tip: Potřebujete půjčku? Půjčte si s rozumem ještě dnes

Dva ze tří. Za posledních pět let ubylo v Česku finančních poradců

Krátkodobých úvěrů se nebojíme

Češi se krátkodobých úvěrů nebojí. Může za to příznivá hospodářská situace a růst HDP. Češi si totiž uvědomují, že při ztrátě zaměstnání mají velkou šanci najít si v relativně krátké době novou, mnohdy i lépe finančně ohodnocenou práci, a riziko, že úvěr nebudou moci dlouhodobě splácet, je tak minimální.

Zásadní pravidlo pro zájemce o krátkodobé úvěry

Při čerpání úvěru by se zájemci měli držet jedné zásady, a to skutečnosti, že věc, na kterou si finanční prostředky půjčují, by měla mít delší životnost než doba splácení samotného úvěru.

Jak si odečíst zaplacené úroky z hypotéky z daní

Špatná půjčka vás stáhne ke dnu, čtěte, kterým společnostem se vyhnout a na co si dát pozor

Autor: Romana Rybová
 

Mzdová kalkulačka