Debaty kandidátů na prezidenta 2023: Kdy a kde se budou vysílat? | e15.cz
M A

Prezidentské volby

Debaty prezidentských kandidátů 2023: Program a kdy je bude vysílat televize

Kandidáti na prezidenta, Petr Pavel a Andrej Babiš
Kandidáti na prezidenta, Petr Pavel a Andrej Babiš
• 
ZDROJ: e15 / grafika

čer, fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Petr Pavel a Andrej Babiš. Dva postupující z prvního kola prezidentských voleb, které čekají společné debaty. Nerozhodnutí voliči se budou rozhodovat především na základě sympatií, postojů kandidátů, názorů a programu, ale i na základě toho, jak si oba kandidáti povedou v předvolebních debatách. Přinášíme přehled prezidentských debat, které budou televize vysílat. Druhé kolo voleb se koná v pátek a v sobotu 27. a 28. ledna. Konečné výsledky voleb se dozvíme v sobotu.

Výsledky druhého kola budou zajímavé. To první vyhrál Petr Pavel se ziskem 35,4 procenta před Andrejem Babišem, který získal 34,99 procenta. Druhý zmíněný uvedl, že se nezúčastní debaty v České televizi, nakonec však dorazil. Kandidáti diskutují v debatách Deníku, Blesku, Primy, Novy a na serveru Novinky.cz.

Program vysílání předvolebních debat:

Středa 17. 1. 2023 11:00 Deník Předvolební debata prezidentskými kandidáty Petrem Pavlem a Andrejem Babišem
Čtvrtek 19. 1. 2023 9:30 Blesk Duel Petra Pavla a Andreje Babiše
Neděle 22. 1. 2023 20:00 ČT1, ČT24 Debata před druhým kolem voleb, Babiš odmítl účast, ale přišel
Pondělí 23. 1. 2023 20:00 TV Nova Rozhovor „jeden na jednoho“ s Andrejem Babišem
Úterý 24. 1. 2023 20:00 TV Nova Rozhovor „jeden na jednoho“ s Petrem Pavlem
Středa 25.1. 2023 9:00 Novinky.cz Debata Petr Pavel - Andrej Babiš
Středa 25. 1. 2023 20:15 TV Prima, CNN Prima News Superduel Pavel - Babiš před 2. kolem volby
Čtvrtek 26. 1. 2023 20:00 TV Nova Duel Babiš - Pavel
Neděle 29. 1. 2023   TV Prima, CNN Prima News Partie Terezie Tománkové s novou hlavou státu
Neděle 29. 1. 2023 20:00 TV Nova Rozhovor s novou hlavou státu

Zdroj: Lupa.cz

Předvolební debaty na ČT: Babiš překvapivě dorazil

Celkem devět prezidentských kandidátů se představilo v televizních debatách. Superdebata ČT byla první z nich. Nejzásadnější informací, která v této diskuzi zazněla, bylo odstoupení kandidáta Josefa Středuly, který na jejím konci podpořil Danuši Nerudovou.

Andrej Babiš se debaty v prvním kole jako jediný z kandidátů nezúčastnil a nejprve tvrdil, že tak neučiní ani v debatě pro druhé kolo. Nakonec své rozhodnutí na poslední chvíli změnil a překvapivě do debaty na ČT dorazil. „Odpouštím České televizi, změnil jsem názor, a to je všechno,“ řekl hned na úvodu debaty, kde mimo jiné způsobil diplomatický incident, když řekl, že by Polsku a pobaltským zemím nepřišel v případě války na pomoc, protože „chce mír.“ Později svůj výrok na twitteru mírnil. Polsko, pobaltské země i Česko jsou členové aliance NATO a tedy spojenci.

Debaty na TV Nova a CNN Prima News

Před prvním kolem se ve velké debatě největších favoritů na post prezidenta České republiky na CNN Prima News představili pouze Danuše Nerudová a Petr Pavel, Andrej Babiš odmítl přijít. Před hlavní prezidentskou debatou proběhla také diskuze kandidátů s nižšími preferencemi. 

Stejný postup zvolila i TV Nova, která „devítku“ rozdělila. Toto rozhodnutí někteří kandidáti kritizovali. Marek Hilšer z prezidentské debaty na TV Nova na protest proti rozdělení dokonce odešel: „Dívám se napravo a nalevo a nevidím tu ty zbylé kandidáty. Ptám se, zda je to záměr? Myslím, že je to neférové vůči občanům, kteří mají právo na to, aby vystupovali spolu všichni kandidáti. Já ty rovné podmínky nevidím a proto nemohu vystupovat v této debatě. Chci popřát všem hodně štěstí." Debata na TV Nova byla první na kterou dorazil Andrej Babiš.

Debaty na Blesku 

Petr Pavel a Andrej Babiš se střetly rovněž v ostré debatě na Blesku. „Ten billboard je hlavně o mně. Já mluvím o míru a pan Pavel je vládní kandidát a Petr Fiala několikrát říkal, že jsme ve válce. Pan Pavel říká, že trvalý mír je iluze,“ zmínil hned na začátku debaty Andrej Babiš ohledně svých billboardů, které hlásí, že on sám není voják a nepřivede tak Česko do války. 

„Strašit lidi válkou a tím, že je někdo zatáhne do války, to je podlé, a to by se v kampani dělat nemělo,“ řekl Petr Pavel. „Je to nefér způsob vedení kampaně, šířit takto poplašnou zprávu je trestné,” dodal na adresu bývalého premiéra a jeho volebního týmu. 

Na první debatu na Blesku konanou před prvním kolem Andrej Babiš nedorazil. V ní se kandidáti shodli na tom, že největší výzvou pro letošní rok bude energetická a ekonomická krize. „Bojím se toho, že ekonomická krize bude vleklá a budeme nadále čelit dalšímu zdražování,“ uvedla hned v úvodu debaty pro Blesk bývalá rektorka a kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová. Optimističtější byl jen Petr Pavel, který je přesvědčený, že tento rok Česká republika zvládne.

Prezidentské volby 2023 ONLINE: Aktuální zprávy a novinky >>>

Kandidáti na prezidenta: Podrobné profily všech kandidátů na E15.cz

Andrej Babiš | Jaroslav Bašta | Karel Diviš | Pavel Fischer | Marek Hilšer | Danuše Nerudová | Petr Pavel | Tomáš Zima | Josef Středula (odstoupil) | Babiš vs Pavel - srovnání | Výsledky voleb - 2.kolo

Prezidentské volby 2023 na E15.cz:

Kandidáti na prezidenta | Volební průzkumy | Kurzy kandidátů a sázky na prezidenta | Podpisy pro kandidaturu | Termín a systém volebVoličský průkaz | Jak volit | Volební komise | Volební místnosti | Volební kalkulačka | Výsledky voleb | Druhé kolo | Volební mapa | Prezident Pavel

VIDEO: Kandidáti na prezidenta 2023

Video se připravuje ...
Osmička prezidentských kandidátů na prezidenta

Autor: čer, fry

Prezidentské volby 2023

V roce 2023 bude Česko volit nového prezidenta.

ONLINE Výsledky voleb Termín voleb Kandidáti na prezidenta Volební průzkumy Kurzy sázkařů Volební kalkulačka Volební místnosti Debaty - TV program Jak volit Volební lístky Volební spoty Voličský průkaz Volební účast Volební komise Podpisy Petr Pavel Andrej Babiš Danuše Nerudová Marek Hilšer Pavel Fischer Tomáš Zima Karel Diviš Jaroslav Bašta

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Volba prezidenta

Termín voleb a volební systém

Prezidentské volby pokračují, chystá se druhé kolo, kde se proti sobě postaví Andrej Babiš a Petr Pavel. Souhrnný článek o systému prezidentských voleb, mandátu prezidenta a přesném termínu konání prvního a druhého kola najdete na stránkách E15.cz zaměřujících se na prezidentské volby 2023.

Kandidáti na prezidenta

Projděte si náš obecný článek Prezidentští kandidáti 2023, jenž pokrývá všechny oznámené kandidáty. Zajímají vás názory, volební programy a okolnosti kandidatury jednotlivých uchazečů o Hrad? Deník E15 vypracoval podrobné medailónky následujících prezidentských kandidátů:

Andrej Babiš | Jaroslav Bašta | Karel Diviš | Pavel Fischer | Marek Hilšer | Danuše Nerudová | Petr Pavel | Tomáš Zima

Výsledky voleb

Sledujte průběžné, aktuální výsledky kandidátů na prezidenta. Výsledky voleb 2023 a průběh sčítání hlasů můžete sledovat v našem online přenosu. Podívejte se na předběžné a posléze i konečné výsledky prvního kola prezidentských voleb 2023. Server E15.cz vám dále nabídne předběžné i kompletní, definitivní výsledky druhého kola prezidentské volby.

Volební průzkumy a sázkové kurzy

Na stránkách webu E15.cz naleznete také pravidelně aktualizované volební průzkumy a preference jednotlivých kandidátů. Podívejte se i na průběžné kurzy sázkových kanceláří pro prezidentské kandidáty.

Debaty kandidátů

Mnozí voliči se ve finále rozhodují na základě toho, jak si kandidáti vedou v předvolebních debatách. Připravili jsme pro vás přehledný televizní program prezidentských debat, z něhož se snadno dozvíte, kdy se budou debaty kandidátů na prezidenta vysílat.

Volební kalkulačka

Jaké mají kandidáti na prezidenta 2023 názory a preference? Jaké mají priority? Co říká jejich volební program? V čem se shodují a v čem naopak rozcházejí dosavadní favorité prezidentských voleb Danuše Nerudová a Petr Pavel? Jaký je jejich názor na českou vládu, pomoc Ukrajině, a jaký mají postoj k Rusku? Jak by vláda podle nich měla řešit inflaci a energetickou krizi? Co říkají na zvyšování daní? Koho by s sebou vzali na Hrad a koho by preferovali v radě ČNB a na Ústavním soudu? Prozradí vám to naše názorová volební kalkulačka pro prezidentské volby 2023.

Voličský průkaz

Pokud se chystáte volit mimo trvalé bydliště, nezapomeňte si vyřídit volební průkaz. Na stránkách E15.cz se dočtete, kdy a jak o voličský průkaz žádat, ale i co k voličskému průkazu potřebujete, nebo kdy vám přijde na adresu vašeho přechodného bydliště.

Jak volit

Jak správně volit, aby byl váš hlas ve volbě prezidenta 2023 platný? Jak zjistíte, kde máte volit? Kdo může volit? Kde naleznete vaši volební místnost a kde leží váš volební okrsek? Jak použít volební lístky při volbě prezidenta? Co s sebou ve volební místnosti potřebujete? Kdy je hlasovací lístek neplatný? Jak se stát členem volební komise? Přečtěte si náš návod jak volit prezidenta 2023.

Volební účast

Prezidentské volby patří v Česku k těm nejpopulárnějším. Na E15.cz najdete srovnání historické volební účasti nejen pro prezidentské volby.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery