Sázky na prezidentské volby: Jak odhadují šance kandidátů sázkaři | E15.cz

Sázky na prezidentské kandidáty 2023: Jak odhadují šance zájemců o Hrad sázkové kanceláře

jon, swp

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Na začátku příštího roku proběhnou v Česku prezidentské volby. Do voleb se postupně hlásí kandidáti, část osobností oficiální oznámení kandidatury stále zvažuje nebo odkládá. Jak vidí jejich šance sázkové kanceláře?

Webová stránka Mandaty.cz zhodnotila šance jednotlivých kandidátů sestavených na základě kurzů sázkových kanceláří. Ty v tuto chvíli favorizují bývalého předsedu vojenského výboru NATO a generála ve výslužbě Petra Pavla, jemuž přisuzují šanci na výhru 32 procent. Pavla stíhá bývalý premiér Andrej Babiš s 25 procenty. Sám Babiš přitom svou kandidaturu zatím nepotvrdil, byť se zdá být velice pravděpodobná.

S odstupem za Pavlem a Babišem je senátor a kandidát z prezidentských voleb 2018 Pavel Fischer se sedmi procenty, šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula s šesti procenty a bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová, jejíž šance sázkové kanceláře odhadují na pět procent.

Ještě nižší šance má podle sázkařů například podnikatel Karel Janeček, který už přitom rozjel prezidentskou kampaň pod sloganem „Tohle jsme my". Velké naděje nedávají sázkové kanceláře ani kandidátovi z prezidentských voleb 2018 senátoru Marku Hilšerovi nebo potvrzeným zájemcům o Hrad Tomáši Březinovi či Aleně Vitáskové. Vít Rakušan již na svém twitterovém účtu zmínil, že o prezidentskou funkci v roce 2023 usilovat nebude, neboť se chce plně věnovat práci na ministerstvu vnitra.

Kdo patří mezi potvrzené kandidáty a kdo o kandidatuře uvažuje? Jak vypadají dosavadní průzkumy veřejného mínění? Čtěte dále na serveru E15.cz:

Kandidáti na prezidenta 2023 >>>

Aktuální průzkumy a preference prezidentských kandidátů 2023 >>>

Prezidentské volby 2023 přehledně: Termín, systém, voličský průkaz >>> 

 

Video: Přebírání pravomocí prezidenta a termín voleb

Video se připravuje ...
Přebírání pravomocí prezidenta a pravidla voleb

Autor: jon, swp

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery