E15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události
Flash
6:24

Palestinské hnutí Hamás ostřelovalo Izrael raketami z Pásma Gazy i v noci na dnešek. V izraelských městech pokračovaly střety mezi Araby a Židy.

4:28

Japonsko vyhlásilo pandemický stav nouze v dalších třech prefekturách. Země se před zahájením olympiády potýká s nakažlivější variantou koronaviru.

22:38

Americké akcie výrazně posílily po předchozích třech poklesech za sebou. Náladu na trhu podpořily příznivé údaje o vývoji trhu práce. Dow Jonesův index si připsal 1,29 procenta a uzavřel na 34.021,45 bodu.

21:15

Americké úřady, které vyšetřují praní špinavých peněz a daňové podvody, prověřují podnikání jedné z největších kryptoměnových burz Binance, píše Bloomberg.

20:19

USA odmítly požadavek Číny, Norska a Tuniska na uskutečnění veřejného virtuálního zasedání Rady bezpečnosti OSN ohledně zhoršující se situace mezi Izraelem a Palestinou. Napsala to agentura Reuters s odkazem na své diplomatické zdroje.

19:31

Americký Federální úřad pro letectví schválil Boeingu postup opravy asi stovky letadel 737 MAX, která minulý měsíc nemohla do vzduchu kvůli vadě elektroniky. Některá začnou létat už v příštích dnech, napsala agentura AP.

19:03

Při havárii lodi s africkými migranty utonulo ve Středozemním moři nejméně 17 lidí. Podle Červeného kříže mělo plavidlo namířeno z Libye do Itálie.

18:35

Venkovní bazény a přírodní koupaliště by se mohly otevřít v pondělí 31. května, vnitřní bazény a wellness pak 14. června. Řekla to na jednání sněmovního výboru pro zdravotnictví pověřená hlavní hygienička Pavla Svrčinová.

17:42

Od soboty si bude Česko uznávat vzájemně očkování proti nemoci COVID-19 s Polskem, Maďarskem i Německem. Jedná se i se Slovenskem, oznámil ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO).

17:21

Příští týden do Česka přijede srbský prezident Aleksandar Vučić. V úterý se na Pražském hradě setká s prezidentem Milošem Zemanem.

17:20

Ropa zlevňuje kvůli horší situaci v Indii a obnovení provozu amerických produktovodů. Brent ztrácí 2,5 procenta na 67,58 dolaru za barel.

17:05

Vysoké školy by se podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) měly otevřít plně od 24. května. Některé ale v té době už budou mít zkouškové období.

16:59

Colonial Pipeline podle agentury Bloomberg zaplatila téměř pět milionů dolarů hackerům, kteří zaútočili na její produktovody a vyřadili je tak z provozu.

16:37

Letecká společnost Wizz Air v červenci spustí dvě pravidelné linky z Prahy do Říma a na Sicílii. Do italského hlavního města bude létat čtyřikrát týdně, do sicilské Katánie pak bude vypravovat každý týden tří spoje.

16:04

Americký internetový obchod Amazon hodlá ve Spojených státech a Kanadě přijmout 75 tisíc nových zaměstnanců. Nábor se týká pracovních míst v rozvážce zboží a ve skladech.

14:21

Izraelské policie zatkla stovky lidí po násilnostech v ulicích smíšených měst, kde hoří auta i restaurace. Úřady se snaží dostat situaci pod kontrolu.

14:13

Čínský internetový prodejce Alibaba se ve čtvrtletí kvůli pokutě v Číně propadl do ztráty 5,5 miliardy jüanů (18 miliard korun). Tržby ale zvýšil o 64 procent.

13:30

Indická centrální banka podle zdrojů agentury Reuters vyzvala finanční ústavy, aby přerušily vztahy s kryptoměnovými burzami a obchodníky.

13:07

Ministerstvo průmyslu poprvé s ohledem na audit o Babišově střetu zájmů zamítlo žádost dceřiné společnosti Agrofertu o unijní podporu, uvedl iROZHLAS.

12:45

Slovenský úřad jaderného dozoru vydal povolení k uvedení třetího bloku jaderné elektrány Mochovce do provozu. Výstavba začala ještě za socialismu.

Jak přežít drahé byty
Nejnovější komentáře