E15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události

Flash
20:42

Nejvyšší budova světa Burdž Chalífa v Dubaji svítí dnes v českých národních barvách. 

 

20:25

Slovenská prezidentka Čaputová podporuje myšlenku, aby byl 28. říjen na Slovensku státním svátkem stejně jako v ČR. Řekla to CNN Prima News.

20:24

Prezident Francie Emmanuel Macron oznámil karanténu země od pátku. Zavřeny budou restaurace a bary, pohyb mezi regiony nebude možný. Opatření zůstanou do 1. prosince.

19:50

Americké akciové indexy se dostaly na nejnižší hodnoty za poslední dva měsíce. V průběhu středečního obchodování odepisoval S&P 500, Dow Jones Industrial i Nasdaq okolo tří procent. Amerika tím navázala na negativní náladu evropských burz. 

19:30

Německé akcie klesly nejvíce od června. Německá vláda od pondělí zavádí čtyřtýdenní plošnou karanténu. Výrazně oslabily i další hlavní evropské akciové indexy. Panevropský ukazatel STOXX 600 se snížil o 2,95 procenta na 342,17 bodu, což znamená nejhlubší propad za pět týdnů. Více o situaci na evropských burzách ZDE.

18:45

Do večera dnes hygienici v ČR odhalili 8244 nových případů koronaviru. Patří to k nejvyšším číslům za tuto část dne. Počet nemocných se blíží 178 tisíc.

18:07

Evropa musí podle premiéra Babiše chránit své hodnoty, bojovat za svobodu projevu a nepoddat se tlaku autoritářů. Babiš podpořil francouzského prezidenta Macrona ve sporu s Tureckem.

17:25

Policie na Slovensku zadržela několik osob z justičního prostředí včetně bývalé místopředsedkyně Nejvyššího soudu Jarmily Urbancové; mezi zatčenými je i právník a multimilionář Zoroslav Kollár, informoval server aktuality.sk.

16:29

Zástupci Starostů, Pirátů a ODS podepsali koaliční smlouvu pro Liberecký kraj. Hlavním úkolem nejbližšího období bude zvládnutí koronavirové krize.

16:23

Ceny ropy klesají o více než pět procent. Může za to pokračující růst počtu nových případů nemoci covid-19 v USA a v Evropě, který nutí vlády k přijetí nových omezení pohybu a vyvolává obavy o budoucnost ekonomického oživení a poptávky po ropě. Ke ztrátám přispěla i zpráva o růstu zásob v USA.

15:58

Evropská komise navrhla principy, podle nichž by země EU měly jednotně stanovovat "odpovídající" minimální mzdy svých obyvatel. Unijní exekutiva chce, aby státy snížily rozdíly mezi nejnižšími a průměrnými příjmy, konkrétní závaznou hranici však neupřesnila. Hladinu minimální mzdy by měly státy určovat podle své hospodářské situace tak, aby motivovala lidi k práci a zmenšila dopady současné krize na nejchudší.

15:34

V pražské zahradě Kinských hoří dřevěný kostel sv. Michala. Památku ze 17. století sem přenesli za první republiky. Požár zasáhl spodní část stavby.

15:13

Balík deset miliard eur (přes 274 miliard korun) pro německé podniky postižené novou vlnou karanténních opatření chystá ministr financí Olaf Scholz. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na tři informované zdroje.

14:12

Po uzavření prostor restaurací či kaváren zůstalo v provozu formou výdejních okének 43 procent podniků. Jejich tržby klesly výrazně méně než u ostatních.

13:28

Boeing se kvůli koronaviru a zákazu letů modelu 737 MAX propadl ve třetím čtvrtletí do ztráty 466 milionů dolarů po loňském zisku 1,2 miliardy dolarů.

13:11

Automobilka Fiat Chrysler Automobiles se ve třetím čtvrtletí vrátila k zisku, činil 1,2 miliardy eur. Pomohly rekordní výsledky v Severní Americe.

12:46

Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se sešli na pražském náměstí Republiky. Na shromáždění se přesunula i zhruba třicítka účastníků další akce, která souběžně začínala na Staroměstském náměstí. Na průběh dohlíží policie.

 

11:55

Londýnské letiště Heathrow přišlo o pozici nejvytíženějšího evropského letiště kvůli poklesu provozu. Největším letištěm na kontinentu je tak pařížské letiště Charlese de Gaulla.

11:40

"Pod pláštíkem protiepidemických opatření jsou omezovány ústavou dané občanské svobody, je likvidována ekonomika a s ní důstojné životy statisíců lidí, jsou rozvraceny finance státu, jsou vytvářeny dluhy, které budou zatěžovat nás a naše potomky dlouhá desetiletí," varoval dnes exprezident Václav Klaus.

Jak přežít v on-line světě
Nejnovější komentáře
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!