Debata na Blesku ONLINE: Babiš a Pavel ve studiu | Přímý přenos | e15.cz
M A

Prezidentské volby

Debata na Blesku ONLINE: Babiš ukázal, že je chaotickým mikromanažerem, řekl Pavel

Video se připravuje ...

jon, čer

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Prezidentští kandidáti Petr Pavel a Andrej Babiš dnes živě diskutovali v online debatě, kterou pořádá Blesk. Přenos z debaty najdete na této stránce. Druhé kolo prezidentských voleb se bude konat 27. a 28. ledna. Výsledky voleb se dozvíme již v sobotu. Stream debaty na Blesku proběhl ve čtvrtek 19. ledna ráno v 9.30.

„Ten billboard je hlavně o mně. Já mluvím o míru a pan Pavel je vládní kandidát a Petr Fiala několikrát říkal, že jsme ve válce. Pan Pavel říká, že trvalý mír je iluze,“ řekl hned na začátku debaty kandidát Andrej Babiš ohledně svých billboardů, které sdělují, že on sám není voják a nepřivede tak do Česka válku. 

„Paní Černochová to zneužila,“ zareagoval Babiš na vystoupení ministryně obrany Jany Černochové, která billboardy, které hovoří o vojácích, odsoudila. „Já armádu podporuji. Billboardy se změní a místo vojáka, tam bude generál. Já jsem si to neuvědomil. Mluvili jsme o tom, ale mám nějaký tým,“ řekl Babiš. 

„Strašit lidi válkou a tím, že je někdo zatáhne do války, to je podlé, a to by se v kampani dělat nemělo,“ reagoval Petr Pavel. „Je to nefér způsob vedení kampaně, šířit takto poplašnou zprávu je trestné,” dodal Pavel. 

Babiš také reagoval na falešné SMSky, které vyzývají k mobilizaci jménem Petra Pavla. „O SMSkách nic nevím,“ uvedl Babiš.

 

Podpora protikandidátů

„Já se toho nebojím. Historie se nikdy neopakuje stejně. Já se vůbec nijak neobávám toho, že by mi podpora Danuše Nerudové, Pavla Fischera nebo Marka Hilšera mohla uškodit,“ reagoval Pavel na otázku, zda mu podpora jeho bývalých protikandidátů spíše neuškodí jako to bylo v případě Jiřího Drahoše v minulé volbě. 

Podle Pavla ale jde o vyšší účel, tedy o politiku, kterou nechtějí v Česku. „Je to o způsobu politiky, jakou například vykonává Viktor Orbán,“ upřesnil.

Babiš by jako prezident vládě radil, jak  řešit krizi. „Ta vláda nekomunikuje s opozicí. Změním to tak, že budu nadstranický prezident. Budu panu premiérovi doporučovat postup. Evidentně ve vládě není nikdo, kdo by tomu rozuměl,“ řekl Babiš. 

„Prezident nemůže být někdo, kdo jde vládě po krku,“ reagoval Pavel. „Měl by mít připravená řešení, ale samozřejmě je nevymyslí sám. Nikdo není odborník na všechno. Zeptá se na doporučení odborníků,“ doplnil.

 

Chaotický mikromanažer

„Babiš ukázal, že je chaotickým mikromanažerem,“ popsal styl práce Babiše Pavel. „Pokud se máme bavit o plánu míru pro Ukrajinu, tak musíme v rámci těch organizací, kterých jsme členy. Jsme členy NATO a EU a s nimi musíme spolupacovat,“ dodal v reakci na to, že by Babiš chtěl zařídit mír na Ukrajině. 

„Pan Pavel to zpochňuje, protože jsme podle něj malý národ,“ reagoval Babiš. Pavel v reakci Babiše označil za lháře, protože nic takové ho neřekl.

Kandidáti měli dokončit větu, kterou redaktorka položila. Pavel odmítl odpovědět na otázku, která začínala, „Jsem lepší člověk než Babiš, protože,“. Sám by prý takovou otázku nikdy nepoložil. 

Přijetí eura

Babiš položil Pavlovi otázku, proč je tolik pro přijetí eura. „Já jsem se vyjádřil, že jsem pro přijetí eura, ale to neznamená, že hned teď. Chorvatsko přijalo euro v nejhorší dobu. Na druhou stranu bychom z eura neměli dělat strašáka, jako teď vy,“ reagoval Pavel. Babiš naopak zarytě opakoval, že je proti euru. 

Pavel upozornil na to, že Agrofert podražil a vydělává na chudobě lidí. Babiš na Pavla regoval, že se to špatně naučil. Zapomněl však protestovat, že Agrofert není jeho firma. 

Prezidentské volby na E15.cz:

Volební výsledky | Kandidáti na prezidenta | Termíny, čas a systém voleb | Volební průzkumy |  | Předvolební debaty – TV program | Voličský průkaz | Jak volit | Volební místnosti | Volební lístky | Volební komise | Volební účast | Volební spoty | Druhé kolo prezidentské volby

Profily všech kandidátů z prvního kola na E15.cz:

Andrej Babiš | Jaroslav Bašta | Karel Diviš | Pavel Fischer | Marek Hilšer | Danuše Nerudová | Petr Pavel | Tomáš Zima | Josef Středula (odstoupil)

Autor: jon, čer

Prezidentské volby 2023

V roce 2023 bude Česko volit nového prezidenta.

ONLINE Výsledky voleb Termín voleb Kandidáti na prezidenta Volební průzkumy Kurzy sázkařů Volební kalkulačka Volební místnosti Debaty - TV program Jak volit Volební lístky Volební spoty Voličský průkaz Volební účast Volební komise Podpisy Petr Pavel Andrej Babiš Danuše Nerudová Marek Hilšer Pavel Fischer Tomáš Zima Karel Diviš Jaroslav Bašta

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Volba prezidenta

Termín voleb a volební systém

Prezidentské volby pokračují, chystá se druhé kolo, kde se proti sobě postaví Andrej Babiš a Petr Pavel. Souhrnný článek o systému prezidentských voleb, mandátu prezidenta a přesném termínu konání prvního a druhého kola najdete na stránkách E15.cz zaměřujících se na prezidentské volby 2023.

Kandidáti na prezidenta

Projděte si náš obecný článek Prezidentští kandidáti 2023, jenž pokrývá všechny oznámené kandidáty. Zajímají vás názory, volební programy a okolnosti kandidatury jednotlivých uchazečů o Hrad? Deník E15 vypracoval podrobné medailónky následujících prezidentských kandidátů:

Andrej Babiš | Jaroslav Bašta | Karel Diviš | Pavel Fischer | Marek Hilšer | Danuše Nerudová | Petr Pavel | Tomáš Zima

Výsledky voleb

Sledujte průběžné, aktuální výsledky kandidátů na prezidenta. Výsledky voleb 2023 a průběh sčítání hlasů můžete sledovat v našem online přenosu. Podívejte se na předběžné a posléze i konečné výsledky prvního kola prezidentských voleb 2023. Server E15.cz vám dále nabídne předběžné i kompletní, definitivní výsledky druhého kola prezidentské volby.

Volební průzkumy a sázkové kurzy

Na stránkách webu E15.cz naleznete také pravidelně aktualizované volební průzkumy a preference jednotlivých kandidátů. Podívejte se i na průběžné kurzy sázkových kanceláří pro prezidentské kandidáty.

Debaty kandidátů

Mnozí voliči se ve finále rozhodují na základě toho, jak si kandidáti vedou v předvolebních debatách. Připravili jsme pro vás přehledný televizní program prezidentských debat, z něhož se snadno dozvíte, kdy se budou debaty kandidátů na prezidenta vysílat.

Volební kalkulačka

Jaké mají kandidáti na prezidenta 2023 názory a preference? Jaké mají priority? Co říká jejich volební program? V čem se shodují a v čem naopak rozcházejí dosavadní favorité prezidentských voleb Danuše Nerudová a Petr Pavel? Jaký je jejich názor na českou vládu, pomoc Ukrajině, a jaký mají postoj k Rusku? Jak by vláda podle nich měla řešit inflaci a energetickou krizi? Co říkají na zvyšování daní? Koho by s sebou vzali na Hrad a koho by preferovali v radě ČNB a na Ústavním soudu? Prozradí vám to naše názorová volební kalkulačka pro prezidentské volby 2023.

Voličský průkaz

Pokud se chystáte volit mimo trvalé bydliště, nezapomeňte si vyřídit volební průkaz. Na stránkách E15.cz se dočtete, kdy a jak o voličský průkaz žádat, ale i co k voličskému průkazu potřebujete, nebo kdy vám přijde na adresu vašeho přechodného bydliště.

Jak volit

Jak správně volit, aby byl váš hlas ve volbě prezidenta 2023 platný? Jak zjistíte, kde máte volit? Kdo může volit? Kde naleznete vaši volební místnost a kde leží váš volební okrsek? Jak použít volební lístky při volbě prezidenta? Co s sebou ve volební místnosti potřebujete? Kdy je hlasovací lístek neplatný? Jak se stát členem volební komise? Přečtěte si náš návod jak volit prezidenta 2023.

Volební účast

Prezidentské volby patří v Česku k těm nejpopulárnějším. Na E15.cz najdete srovnání historické volební účasti nejen pro prezidentské volby.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery