Výsledky prezidentských voleb 2023 ONLINE | e15.cz
M A

Prezidentské volby

Výsledky prezidentských voleb 2023

jon

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

V pátek a v sobotu 27. a 28. ledna se koná druhé kolo prezidentských voleb. V pátek ve 14:00 se otevřely všechny volební místnosti po České republice. Volební komise dohlížely na průběh a sčítání hlasů, v rámci něhož spočetly všechny platné volební lístky voličů. Prezidentské volby 2023 nadále sledujeme online. Konečné výsledky voleb naleznete v tomto článku. Do druhého kola postoupili Andrej Babiš a Petr Pavel. Ostatní kandidáti na prezidenta skončili daleko za vítěznou dvojicí. V zahraničí v prvním kole triumfoval bývalý generál Pavel. Sázkové kanceláře pro druhé kolo favorizovali Petra Pavla. Sledujte výsledky voleb a sčítání hlasů

Výsledky voleb: Česko volí prezidenta

Výsledky druhého kola prezidentské volby sledujeme online. Sčítání hlasů začalo v sobotu ve 14:00 po uzavření volebních místností. Novinky a aktuality naleznete v online zpravodajství k prezidentským volbám. Průběžné výsledky a sčítání hlasů budeme sledovat v infografice článku. Zde najdete i konečné, definitivní výsledky, až budou sečteny všechny hlasy. Novým prezidentem ČR se stal Petr Pavel.

>>> Prezidentské volby 2023: Sledujte ONLINE <<<

Volební výsledky 2023: 2. kolo online

Prezidentské volby 2023

Prezident se v ČR volí na pět let přímou volbou. Prezidentské volby odstartovaly prvním kolem v pátek 13. ledna a v sobotu 14. ledna v řádném termínu. Jelikož  v prvním kole výsledky ani jednoho z kandidátů nepřesáhly více než padesát procent hlasů, konalo se druhé kolo voleb, které určilo konečné výsledky voleb.

V něm se utkali dva vítězní kandidáti, kteří v prvním kole měli nejlepší výsledky a získali nejvyšší počet hlasů. Těmi jsou bývalý generál Petr Pavel a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Vítěz druhého kola Petr Pavel se stane prezidentem a nástupcem Miloše Zemana, kterému končí prezidentský mandát 8. března. Prezidentské volby 2023 ukázaly napínavý souboj, převahu měl ale Petr Pavel. Výsledky voleb letos ovlivnily i předvolební televizní debaty

Volební systém přímé volby prezidenta v Česku funguje od roku 2012. Voliči mohli volit ve volebních okrscích nacházejících se v okolí jejich trvalého bydliště, nebo s voličským průkazem po celé České republice, či dokonce v zahraničí. Voličský průkaz si šlo zařídit i pro druhé kolo. První kolo i druhé kolo prezidentských voleb mělo velmi vysokou volební účast. Deník E15 připravil i srovnání obou kandidátů na prezidenta.

 >>> Volební mapa 2023: Jak se volilo v obcích <<<

Prezidentské volby na E15.cz:

Kandidáti na prezidenta | Termíny, čas a systém voleb | Volební průzkumy | Předvolební debaty - TV program | Voličský průkaz | Jak volit | Volební místnosti | Volební lístkyVolební komise | Volební účast | Volební spoty | Druhé kolo prezidentské volby | Inaugurace prezidenta 2023

Profily kandidátů na E15.cz:

Andrej Babiš | Jaroslav Bašta | Karel Diviš | Pavel Fischer | Marek Hilšer | Danuše Nerudová | Petr Pavel | Tomáš Zima | Josef Středula (odstoupil)

VIDEO: Kandidáti na prezidenta 2023

Video se připravuje ...
Osmička prezidentských kandidátů

Autor: jon

Prezidentské volby 2023

V roce 2023 bude Česko volit nového prezidenta.

ONLINE Výsledky voleb Termín voleb Kandidáti na prezidenta Volební průzkumy Kurzy sázkařů Volební kalkulačka Volební místnosti Debaty - TV program Jak volit Volební lístky Volební spoty Voličský průkaz Volební účast Volební komise Podpisy Petr Pavel Andrej Babiš Danuše Nerudová Marek Hilšer Pavel Fischer Tomáš Zima Karel Diviš Jaroslav Bašta

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Volba prezidenta

Termín voleb a volební systém

Prezidentské volby pokračují, chystá se druhé kolo, kde se proti sobě postaví Andrej Babiš a Petr Pavel. Souhrnný článek o systému prezidentských voleb, mandátu prezidenta a přesném termínu konání prvního a druhého kola najdete na stránkách E15.cz zaměřujících se na prezidentské volby 2023.

Kandidáti na prezidenta

Projděte si náš obecný článek Prezidentští kandidáti 2023, jenž pokrývá všechny oznámené kandidáty. Zajímají vás názory, volební programy a okolnosti kandidatury jednotlivých uchazečů o Hrad? Deník E15 vypracoval podrobné medailónky následujících prezidentských kandidátů:

Andrej Babiš | Jaroslav Bašta | Karel Diviš | Pavel Fischer | Marek Hilšer | Danuše Nerudová | Petr Pavel | Tomáš Zima

Výsledky voleb

Sledujte průběžné, aktuální výsledky kandidátů na prezidenta. Výsledky voleb 2023 a průběh sčítání hlasů můžete sledovat v našem online přenosu. Podívejte se na předběžné a posléze i konečné výsledky prvního kola prezidentských voleb 2023. Server E15.cz vám dále nabídne předběžné i kompletní, definitivní výsledky druhého kola prezidentské volby.

Volební průzkumy a sázkové kurzy

Na stránkách webu E15.cz naleznete také pravidelně aktualizované volební průzkumy a preference jednotlivých kandidátů. Podívejte se i na průběžné kurzy sázkových kanceláří pro prezidentské kandidáty.

Debaty kandidátů

Mnozí voliči se ve finále rozhodují na základě toho, jak si kandidáti vedou v předvolebních debatách. Připravili jsme pro vás přehledný televizní program prezidentských debat, z něhož se snadno dozvíte, kdy se budou debaty kandidátů na prezidenta vysílat.

Volební kalkulačka

Jaké mají kandidáti na prezidenta 2023 názory a preference? Jaké mají priority? Co říká jejich volební program? V čem se shodují a v čem naopak rozcházejí dosavadní favorité prezidentských voleb Danuše Nerudová a Petr Pavel? Jaký je jejich názor na českou vládu, pomoc Ukrajině, a jaký mají postoj k Rusku? Jak by vláda podle nich měla řešit inflaci a energetickou krizi? Co říkají na zvyšování daní? Koho by s sebou vzali na Hrad a koho by preferovali v radě ČNB a na Ústavním soudu? Prozradí vám to naše názorová volební kalkulačka pro prezidentské volby 2023.

Voličský průkaz

Pokud se chystáte volit mimo trvalé bydliště, nezapomeňte si vyřídit volební průkaz. Na stránkách E15.cz se dočtete, kdy a jak o voličský průkaz žádat, ale i co k voličskému průkazu potřebujete, nebo kdy vám přijde na adresu vašeho přechodného bydliště.

Jak volit

Jak správně volit, aby byl váš hlas ve volbě prezidenta 2023 platný? Jak zjistíte, kde máte volit? Kdo může volit? Kde naleznete vaši volební místnost a kde leží váš volební okrsek? Jak použít volební lístky při volbě prezidenta? Co s sebou ve volební místnosti potřebujete? Kdy je hlasovací lístek neplatný? Jak se stát členem volební komise? Přečtěte si náš návod jak volit prezidenta 2023.

Volební účast

Prezidentské volby patří v Česku k těm nejpopulárnějším. Na E15.cz najdete srovnání historické volební účasti nejen pro prezidentské volby.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery