E15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události
Flash
22:03

Americké akcie se na směru neshodly. Dow Jonesův index přidal 0,29 procenta na 34 230,34 bodu. S&P 500 zakončil téměř beze změny (+0,07 %) na 4 167,59 bodu. Technologický Nasdaq pak odevzdal 0,37 procenta, když zavřel na 13 582,42 bodu.

20:55

Škodu téměř 12 milionů korun si vyžádal dnešní střet vlaku a kamionu v Písku. Vlak při nehodě vykolejil. Dva lidé se lehce zranili.

20:38

Společnost Philip Morris International povede Jacek Olczak, který dříve zastával pozici globálního provozního ředitele. Jeho předchůdce André Calantzopoulos, který byl generálním ředitelem tabačky od roku 2013, byl jmenován předsedou představenstva.

20:10

Ceny ropy vystoupily nejvýše od poloviny března, nakonec ale růst zvrátily a klesají. Severomořská ropa Brent ztrácí 0,3 procenta, když se obchoduje kolem 68,7 dolaru za barel.

20:05

Kvůli schvalování nového stavebního zákona se sněmovna sejde příští středu na mimořádné schůzi. Vyvolali ji poslanci vládního hnutí ANO.

19:52

Libra k dolaru roste o 0,2 procenta na 1,3908 dolaru. Skotská národní strana zřejmě nezíská ve čtvrtečních volbách do skotského parlamentu absolutní většinu.

19:22

Země G7 jsou podle závěrů londýnského jednání jejich ministrů zahraničí znepokojeny ruskými aktivitami, které podle nich podkopávají demokracii. Ministři dali rovněž najevo "plnou solidaritu" se zeměmi, které zasáhly akce ruských zpravodajských služeb.

19:00

Evropské akcie za sebou mají nejlepší den za téměř dva měsíce. Index STOXX 600 stoupl o 1,8 procenta na 441,55 bodu. Dařilo se producentům surovin.

18:56

Dluhový strop 60 procent HDP stanovený v Paktu stability a růstu již nemá smysl a měl by být revidován v rámci reformy fiskálních pravidel EU. Uvedl to šéf záchranného fondu eurozóny (ESM) Klaus Regling. Tříprocentní limit pro rozpočtový deficit je ale podle Reglinga relevantní. 

18:43

Poslanci ukončili uzavřené jednání o Hamáčkově cestě do Moskvy. Sněmovna pověřila vládu prověřením úniku informací o případu Vrbětice.

18:30

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem řekla, že návrh své důchodové reformy velmi brzy předloží vládě. Změny se podle ní dají stihnout schválit do podzimních voleb.

18:25

Ředitelé tajných služeb už odešli ze sněmovny, kde poslanci na uzavřené schůzi jednají o okolnostech plánované Hamáčkovy cesty do Moskvy.

17:50

Izraelský prezident Reuven Rivlin pověřil sestavením vlády Jaira Lapida. Děje se tak poté, co vypršela lhůta premiérovi Benjaminu Netanjahuovi.

17:40

Česká republika a dalších 13 zemí, včetně Německa či Francie, navrhují vznik společné vojenské síly rychlé reakce EU, která by zasahovala při vznikajících mezinárodních krizích, píše Reuters. 

17:10

Koruna posiluje k euru o sedm haléřů na 25,80 koruny za euro. Vůči dolaru stagnuje na 21,49 koruny za dolar.

16:55

Nezaměstnanost v dubnu především díky zahájení sezonních prací klesla na čtyři až 4,1 procenta z březnových 4,2 procenta. Vyplývá z odhadů analytiků oslovených ČTK. Trhu práce podle nich pomáhají v pokračující pandemii nadále i vládní podpůrné programy. 

16:44

Poslanci se dnes odpoledne vrátili k debatě o okolnostech zrušené cesty vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Stejně jako v úterý jednají neveřejně.

16:36

Chorvatský soud rozhodl, že stejnopohlavní páry smějí adoptovat děti. V průlomovém rozsudku konstatoval, že homosexuální partneři nesmějí být v adopčním řízení diskriminováni na základě své sexuální orientace, píší s odvoláním na prohlášení organizace bojující za práva komunity LGBT v Chorvatsku místní média.

16:30

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a policejní prezident Jan Švejdar se omluvili z jednání sněmovny o okolnostech Hamáčkovy zrušené cesty do Ruska.

15:40

ČNB zřejmě získá novou pravomoc vyhlásit u finanční instituce ohrožené případnou krizí tzv. moratorium, tedy na určitou dobu pozastavení plnění jejích závazků. Předpokládá to vládní novela zákona o ozdravných postupech a řešení krize na finančním trhu, kterou sněmovna poslala do závěrečného kola schvalování.

Jak přežít drahé byty
Nejnovější komentáře