E15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události

Flash
14:12

Po uzavření prostor restaurací či kaváren zůstalo v provozu formou výdejních okének 43 procent podniků. Jejich tržby klesly výrazně méně než u ostatních.

13:28

Boeing se kvůli koronaviru a zákazu letů modelu 737 MAX propadl ve třetím čtvrtletí do ztráty 466 milionů dolarů po loňském zisku 1,2 miliardy dolarů.

13:11

Automobilka Fiat Chrysler Automobiles se ve třetím čtvrtletí vrátila k zisku, činil 1,2 miliardy eur. Pomohly rekordní výsledky v Severní Americe.

12:46

Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se sešli na pražském náměstí Republiky. Na shromáždění se přesunula i zhruba třicítka účastníků další akce, která souběžně začínala na Staroměstském náměstí. Na průběh dohlíží policie.

 

11:55

Londýnské letiště Heathrow přišlo o pozici nejvytíženějšího evropského letiště kvůli poklesu provozu. Největším letištěm na kontinentu je tak pařížské letiště Charlese de Gaulla.

11:40

"Pod pláštíkem protiepidemických opatření jsou omezovány ústavou dané občanské svobody, je likvidována ekonomika a s ní důstojné životy statisíců lidí, jsou rozvraceny finance státu, jsou vytvářeny dluhy, které budou zatěžovat nás a naše potomky dlouhá desetiletí," varoval dnes exprezident Václav Klaus.

11:06

Automobilka Mercedes-Benz ze skupiny Daimler zvýší postupně svůj podíl v britském výrobci luxusních aut Aston Martin do roku 2023 až na 20 procent. Stane se tak jedním z největších akcionářů churavějící britské automobilky, uvedla agentura Reuters.

10:38

Zeman připomněl vznik samostatného státu položením věnce na Vítkově. Přijedou i další politici. Tradiční pietní akt byl ale kvůli epidemii zrušen.

9:54

Finančně-poradenská společnost 4fin za první rok svého fungování do října 2020 vykázala obrat 515 milionů korun. Firma získala 55 tisíc klientů a spravuje 11 miliard korun.

9:29

Deutsche Bank se ve 3. čtvrtletí vrátila k zisku, činil 182 milionů eur proti ztrátě 942 milionů eur loni. K zisku pomohla divize investičního bankovnictví.

9:28

České veřejné finance by měly letos skončit ve schodku 6,4 procenta HDP, což by byla šestá nejnižší hodnota mezi zeměmi EU. Celkový vládní dluh by měl být 39,4 procenta HDP, což by odpovídalo čtvrté nejnižší hodnotě v unii. Vyplývá to z odhadů jednotlivých členských států EU schválených Eurostatem.

8:49

Zisk japonského výrobce elektroniky Sony se za fiskální pololetí zdvojnásobil na 692,89 miliardy jenů (154,5 miliardy korun). Firmě pomohl silný výkon v herní divizi a v hudební divizi po zavedení koronavirových omezení.

8:23
8:22

Baseballisté Los Angeles Dodgers vyhráli po 32 letech Světovou sérii. V šestém finále MLB porazili Tampu Bay Rays 3:1 a zvítězili 4:2 na zápasy.

8:20

Deník Financial Times přinesl zprávu o technologické novince z "kuchyně" společnosti Apple. 

 

8:08

Počet nových případů koronaviru v Česku se po čtyřech dnech vrátil nad 15 tisíc. V úterý potvrzených 15 663 nakažených zhruba o 400 překonalo rekord z minulého pátku. Nemocných je nyní víc než 170.000 lidí, většinou s mírným průběhem.

22:01

Bolivijský soudce v pondělí zrušil zatykač na exprezidenta Eva Moralese, jehož loni po útěku ze země nová vláda obvinila ze vzpoury a terorismu kvůli podněcování k protivládním protestům. Trestní stíhání ale dál trvá, informovala místní média. 

22:00

Microsoft zvýšil čtvrtletní zisk téměř o třetinu na 13,9 miliardy dolarů. Tržby softwarového gigantu překonaly očekávání, firma těžila zejména z růstu cloudových aktivit.

21:40

Francouzská cateringová společnost Sodexo hodlá v rámci restrukturalizace zrušit 2083 pracovních míst ve Francii. Sodexo je druhou největší cateringovou firmou na světě, působí v 67 zemích a zaměstnává kolem 470 tisíc lidí, uvedla agentura AFP. 

Jak přežít v on-line světě
Nejnovější komentáře
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!