E15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události

Flash
0:30

Americký prezident Donald Trump dnes na twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. 

22:05

Americké akcie zavřely smíšeně. Dařilo se technologickému sektoru. Nasdaq přidal 0,48 procenta na 12 094,40 bodu. Index Dow Jones sestoupil z rekordního maxima, klesl o 0,58 procenta na 29 872,41 bodu. S&P 500 odevzdal 0,16 procenta na 3 629,65 bodu. 

21:50

Americká vláda poskytla čínské společnosti ByteDance dalších sedm dnů na prodej aktivit její aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok v USA. Konečným termínem pro dosažení dohody je tak nyní 4. prosinec, píše Reuters. Vláda již dříve konečný termín posunula o 15 dnů.

21:35

Německo prodlouží karanténu do 20. prosince. Po jednání s kancléřkou Angelou Merkelovou to uvedl premiér spolkové země Sasko-Anhaltsko Reiner Haseloff. Restaurace, kina a divadla zůstanou zavřená.

21:00

Ministerstvo průmyslu a obchodu má téměř hotový dotační program pro veletrhy a kongresové agentury. Do programu bude alokováno 500 milionů korun. Výzva by měla být vyhlášena ještě letos, řekl šéf rezortu Karel Havlíček.

20:55

Policie odložila kauzu tendru na elektronické dálniční známky, kvůli níž v lednu skončil ve funkci ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Odložení případu ale ještě přezkoumá státní zastupitelství. Uvedla to Česká televize s odvoláním na informace Vrchního státního zastupitelství v Praze.

20:00

Pravidla pro lyžařská střediska budou připravená příští týden. Je to kategorie, která potřebuje vlastní scénář. V systému PES se s ní nepočítalo, uvedl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Ministerstvo průmyslu také diskutuje o pomoci pro provozovatele bazénů. Konkrétní program ale zatím nepřipravuje.

19:55

Šéfka státní kasy Alena Schillerová nepodporuje návrh ministerstva práce na zvýšení životního minima od ledna. Podle ní by to znamenalo velký dopad na rozpočet.

19:20

Globální bilance potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru přesáhla 60 milionů. Pokoření této hranice hlásí agentura Reuters i americká Univerzita Johnse Hopkinse.

 

18:40

Schodek rozpočtu je k dnešnímu dni asi 305 miliard korun. Hospodaření je tak lepší než plán, uvedl premiér Andrej Babiš. Schválený schodek na letošní rok je 500 miliard korun.

18:30

Antimonopolní úřad zrušil rozhodnutí o námitkách firmy Sudop Praha v tendru na geologické práce za 160 milionů korun, které mají předcházet přípravě železničního tunelu mezi Prahou a Berounem, píše server server Zdopravy.cz. Rozhodnutí zatím není pravomocné a lze proti němu podat rozklad.

18:20

V úterý vzrostl podíl případů covidu z počtu testů na 26 procent, což je nejvíc od 14. listopadu. Dnes také přibylo zatím víc případů než minulou středu.

17:47

SpaceX úspěšně dopravila na oběžnou dráhu kolem Země už šestnáctou sérii 60 satelitů sítě Starlink, která má v budoucnu umožnit připojení k internetu kdekoli na Zemi. Využila přitom první stupeň své rakety Falcon 9, který na oběžnou dráhu vynesl náklad už posedmé.

17:45

V posledních třech měsících roku 2020 bude úmrtnost v Česku vyšší než v předchozích letech. Příčinou není jen COVID-19, řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný.

17:40

Jeden z nejlepších fotbalistů historie Diego Maradona zemřel. Zprávu argentinských médií potvrdil jeho mluvčí. Šedesátiletá legenda utrpěla infarkt.

17:35

Ceny ropy dál zpevňují navzdory zprávě o nečekaném růstu amerických ropných zásob. Severomořský Brent si připisuje 0,71 procenta na 48,20 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI přidává 1,05 procenta na 45,38 dolaru za barel.

17:30

Premiér Babiš i ministryně Schillerová chtějí obcím a krajům z asi tří čtvrtin kompenzovat výpadek příjmů, který by jim přineslo zrušení superhrubé mzdy.

17:27

Rada České televize zvolila novou pětičlennou dozorčí komisi. Zasednou v ní Michal Petrman, Petr Juchelka, Jan Lamser, Eva Hubková a Zuzana Prokopcová. Rada vybírala z 12 kandidátů. Dosavadních pět členů poradního orgánu radní kvůli vážným výhradám odvolali před dvěma týdny.

17:25

Premiér Andrej Babiš navrhl Senátu zrušit vyšší slevu na poplatníka a nechat sazby 15 a 23 procent. Zároveň navrhl obcím a krajům poslat 20 miliard korun za výpadek příjmů.

100 nejbohatších Čechů a Slováků
Nejnovější komentáře
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!