E15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události

Flash

 

21:29

Británie za posledních 24 hodin zaznamenala přes 38,5 tisíce nových případů nákazy koronavirem. To je nejnižší počet od 27. prosince, uvedla agentura Reuters. Ve Francii přibylo přes 16,6.tisíce potvrzených případů infekce. V Itálii přibylo za den 12,5 tisíce nakažených.

21:00

Zdravotníci dostanou odměny za práci při podzimní druhé vlně epidemie koronaviru nejdříve v dubnu, plyne ze slov ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) v ČT. Šéf České lékařské komory Milan Kubek dnes uvedl, že premiér Andrej Babiš (ANO) odměny slibuje už dva měsíce.

20:24

Šéf české diplomacie Tomáš Petříček (ČSSD) má zadržení ruského opozičního politika Alexeje Navalného za politicky motivované a bude chtít o věci diskutovat na jednání ministrů zahraničí zemí EU.

19:09
18:17

Letadlo s ruským opozičním politikem Alexejem Navalným přistálo v Moskvě na letišti Šeremetěvo poté, co úřady pro přílety uzavřely letiště Vnukovo, kde na přistání čekali Navalného příznivci. Navalnyj se vrátil do Ruska po několikaměsíčním pobytu v Německu, kde se zotavoval z otravy nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok. Ruská vězeňská služba ve čtvrtek uvedla, že Navalnému hrozí po návratu do Ruska okamžité zatčení.

18:02

Parkoviště v Krkonoších a Orlických horách byly o víkendu obsazené z 80 procent. Kolony se v horských oblastech netvořily, uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová. V některých areálech jsou v provozu lanovky pro pěší a běžkaře.

17:34

České dráhy chtějí od dubna snížit mzdy 700 administrativních pracovníků, některé navíc asi propustí. Důvodem jsou několikamiliardové ztráty způsobené koronavirem. Opatření má zatím platit rok, ještě je projedná dozorčí rada. Pokles mezd se nebude týkat všech 15 tisíc zaměstnanců ČD.

16:47

Státní ústav pro kontrolu léčiv eviduje do pátku 70 podezření na nežádoucí účinky očkování proti koronaviru. Jedná se o zarudnutí kůže kolem místa vpichu nebo příznaky, které se podobají lehčímu virovému onemocnění. S odvoláním na ředitelku ústavu Irenu Storovou to uvedla ČT.

16:13

Rakousko prodlouží plošnou uzávěru kvůli šíření koronaviru o dva týdny do 7. února a zpřísní některá stávající pravidla, oznámila tamní vláda. Obchody, službyči muzea budou moci otevřít 8. února, pokud klesne sedmidenní průměr nových nakažených zhruba na 50 na 100 tisíc obyvatel.

15:53

V ostravské firmě Škoda Vagonka spustili obráběcí centrum za zhruba 100 milionů korun. Společnost uvedla, že jde o největší a nejmodernější zařízení svého druhu v Evropě, díky němuž může obrábět obří nadrozměrné hliníkové díly železničních vozidel.

15:21

Letadlo s ruským opozičním předákem Alexejem Navalnym odletělo z berlínského letiště. Navalnyj se vrací z Německa, kde se od srpna zotavoval z pokusu o otravu, do Moskvy. V Rusku mu po návratu hrozí zatčení.

14:50

Britská vláda chystá nový zákon, který by lépe chránil sochy a další pomníky v ulicích. Podle ministra Roberta Jenricka by se neměly odstraňovat "z vrtochu či z podnětu rozvášněného davu", ale po hluboké společenské debatě. Zákon je reakcí na loňské demonstrace proti rasismu.

14:22

První dávka vakcíny Pfizer/BioNTech snižuje do 14 dnů po aplikaci riziko nakažení koronavirem o 50 procent. Vyplývá to z údajů pořízených při zkoumání účinnosti séra v Izraeli, napsal  list The Times of Israel.

13:48

Pražská radnice souhlasí s návrhem zastupitele Adama Zábranského (Piráti) zvýšit nájemné v městských bytech s výjimkou lidí, kteří jsou nejvíce ohroženi dopady pandemie. Výše měsíčního nájemného pro stávající nájemníky s nově uzavřenými smlouvami se zvedne na 164 korun za metr čtvereční v centru města a 132 korun za metr čtvereční mimo centrum.

13:22

Zahájení očkování proti koronaviru v Česku nebylo připravené, dostává pod tlak přetížené nemocnice, uvedl prezident České lékařské komory Milan Kubek. Budou podle něj potřeba očkovací centra. Kubek také doporučil testovat žáky každý týden antigenními testy. Testy by podle něj měly být podmínkou i pro provoz továren.

13:10

Schodek rozpočtu letos vzroste podle šéfky Národní rozpočtové rady Zamrazilové z 320 miliard minimálně na 400 miliard korun. Schillerová to nevyloučila.

12:43

Rakousko prodlouží plošnou uzávěru kvůli šíření koronaviru o dva týdny do 7. února a zpřísní některá stávající pravidla. Obchody, služby nebo muzea budou moci otevřít 8. února, pokud do té doby klesne sedmidenní průměr nových nakažených zhruba na 50 na 100 tisíc obyvatel. Restaurace a hotely ale budou moci obnovit provoz nejdříve v březnu. Nově má platit povinnost nosit v obchodech, na úřadech a ve veřejné dopravě respirátory typu FFP2.

12:11

O přesunu do nižšího stupně 4 systému PES a zmírnění opatření bude vláda jednat asi ve středu, řekl vicepremiér Karel Havlíček. V pondělí má řešit otevření papírnictví.

12:06

Reuters: Poměr veřejného dluhu k hrubému domácímu produktu Itálie by mohl letos vrůst na nový poválečný rekord 158,5 procenta HDP. Překoná tak cíl 155,6 procenta stanovený loni v září. Nárůst zadlužení způsobí stimulační balíček 32 miliard eur (838 miliard korun), který vláda oznámila tento týden a který zvýší letošní rozpočtový deficit na 8,8 procenta z původně plánovaných sedmi procent HDP.

100 nejbohatších Čechů a Slováků
Nejnovější komentáře
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!