E15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události
Flash
22:01

Počet Američanů, kteří zemřeli po nemoci COVID-19, přesáhl 600 tisíc, což je nejvíce na světě. Vyplývá to z údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse.

21:39

Barcelona, Real Madrid a Juventus Turín mohou v nadcházející sezoně hrát Ligu mistrů, přestože se dosud nezřekly kontroverzního plánu na vznik Superligy.

21:11

Maďarský parlament dnes podpořil návrh vlády, která chce darovat státem vlastněné pozemky čínské univerzitě Fu-tan. Univerzita se sídlem v Šanghaji plánuje zřídit v Budapešti pobočku. 

20:40

Americký prezident Joe Biden podpořil rychlejší schvalování Švýcarskem zprostředkovávaných finančních transferů za dodávky jídla a léků do sankcemi stiženého Íránu. 

20:07

HDP Ruska se v letošním prvním čtvrtletí meziročně snížil o 0,7 procenta kvůli přetrvávající dopadům pandemie nemoci COVID-19. 

19:37

Dolar mírně posiluje ke koši hlavních měn. Obchodníci čekají na výstup ze zasedání Fedu. Euro vůči dolaru stagnuje a pohybuje se kolem 1,2123 dolaru.

19:03

Palestinskému radikálnímu hnutí Hamás zásadním způsobem vzrostly preference. Z průzkumu, o němž dnes informovala agentura AP, vyplývá, že 53 procent Palestinců si myslí, že "palestinský národ by měl zastupovat a vést" Hamás. 

18:42

Novým ředitelem Národního ústavu duševního zdraví bude Petr Winkler, který zde působil jako vedoucí výzkumný pracovník. Uspěl ve výběrovém řízení.

18:30

Ceny ropy pokračují v růstu na nové nejvyšší hodnoty za více než dva roky. Ropa Brent si připisuje jedno procento a obchoduje se kolem 73,6 dolarů.

18:11

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy dnes před soudem popřel, že by se v souvislosti s financováním volební kampaně v roce 2012 dopustil něčeho nezákonného.

17:39

Antimonopolní úřad nezahájí správní řízení kvůli tendru na dodávku 3,6 milionu antigenních testů pro školy. 

17:29

Slovenský nejvyšší soud dnes zrušil osvobozující verdikt soudu nižšího stupně nad dvěma obžalovanými v případu vraždy novináře Jána Kuciaka.

17:21

Koruna dnes mírně oslabila k oběma hlavním světovým měnám. K euru klesla o čtyři haléře na 25,47 korun za euro, k dolaru o tři haléře na 21,01 korun za dolar.

16:45

Lídři EU se s americkým prezidentem Joem Bidenem shodli, že chtějí přimět další země ke klimatické neutralitě. Hodlají také urychlit celosvětové očkování proti nemoci COVID-19.

16:36

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zvolila za svého předsedu exposlance Václava Mencla. Nahradil Ivana Krejčího, kterému vypršel mandát.

15:53

Průmyslová výroba v USA v květnu vzrostla proti dubnu o 0,8 procenta - více, než se čekalo. Podpořil ji hlavně výrazný růst výroby automobilů.

15:31

Svaz průmyslu a dopravy vyzval vládu, aby představila strategii testování a očkování pro případ, že by se opakovaly další vlny epidemie nemoci COVID-19.

14:58

Viceguvernér České národní banky Marek Mora se přiklání ke zvýšení úrokových sazeb již na zasedání bankovní rady 23. června. ČNB by podle něj měla dát signál, že permanentní zvyšování cenové hladiny nepřipadá v úvahu. 

14:18

Piráti podají žalobu na Andreje Babiše kvůli výroku, že chtějí lidem nastěhovat do domů migranty. Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek řekl, že politika se nesmí snížit na šíření lží.

13:38

Ochránci lidských práv dnes požádali Radu OSN pro lidská práva, aby sestavila komisi, která vyšetří loňský výbuch v bejrútském přístavu. Zemřelo při něm přes 200 lidí a 6000 lidí se zranilo.

Jak přežít drahé byty
Nejnovější komentáře