E15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události
Flash
21:30

Dnešní střelba v Rudolfovské ulici v Liberci má dvě oběti. Zemřel i muž, kterého záchranáři přepravili do nemocnice, uvedla CNN Prima News.

21:20

Devětapadesátiletý motorkář zemřel odpoledne při příjezdu do Hrádku na Znojemsku. Nezvládl předjížděcí manévr a narazil do stromu, uvedl v tiskové zprávě mluvčí policie Bohumil Malášek.

20:55

Nejméně dva mrtvé a více než 100 zraněných si dnes vyžádalo zhroucení ochozu v synagoze v židovské osadě na okupovaném Západním břehu Jordánu, která leží poblíž Jeruzaléma. Informovala o tom agentura Reuters.

20:30

Spojené státy daly Izraeli, Palestincům a dalším jasně najevo, že jsou připraveny pomoci, pokud se budou chtít bojující strany dohodnout na klidu zbraní a ukončit eskalaci násilí. Podle agentury Reuters to na dnešním zasedání Rady bezpečnosti OSN uvedla americká delegace.

19:30

Izrael podle prezidenta Miloše Zemana od roku 1948 neustále čelí likvidačním útokům arabských zemí. Současný stav tak není nový. Prezident uvedl, že sympatizuje s Izraelem.

19:00

Šest desítek zraněných si podle AFP vyžádalo zhroucení ochozů v synagoze u Jeruzaléma. Nejméně dva zranění jsou podle televize v kritickém stavu.

18:40

Po střelbě v Liberci podlehla žena zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Na místě vyšetřuje událost policie.

18:09

Zařazení ČR na seznam zemí, které nepatří k přátelům, je od Ruska hloupost. Když nemůže být přátelství, ať jsou aspoň korektní vztahy, řekl prezident Miloš Zeman F1.

17:40

Policisté zasahují v Liberci po střelbě v Rudolfovské ulici. Dvě osoby jsou v péči lékařů. Nebezpečí ostatním lidem nehrozí. Informovala o tom dnes odpoledne policie.

17:05

Nákladní vůz najel dnes odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě zasahoval vrtulník.

16:42

Bilance obětí dnešních izraelských náletů na Gazu podle palestinských zdravotníků vystoupila na nejméně 42, včetně 16 žen a deseti dětí, píše AP.

15:45

V Indonésii se dnes utopilo nejméně sedm cestujících z převrácené turistické lodi kvůli selfie. Výletníci se při plavbě po vodní nádrži na ostrově Jáva pokoušeli vyfotit společné selfie a přetíženou loď převrátili. O neštěstí informovala indonéská policie, píše AFP.

14:50

Mezioborová skupina pro epidemické situace chce doporučit vládě pokračovat s testováním na COVID-19 ve firmách i od 1. července dál. Týkat by se mělo lidí, kteří se vracejí z dovolené.

14:10

GIBS odložila prověřování úniků informací v kauze soudce Sováka viněného z korupce. Žádného z policistů nepodezírá ze spáchání trestného činu.

13:27

Zástupci muslimských zemí odsoudili izraelskou operaci v Pásmu Gazy, podle saúdskoarabského ministra zahraničí se Izrael dopouští "flagrantního porušování práv" Palestinců. Radikální hnutí Hamás  od pondělka ostřeluje izraelské území raketami, Izrael v odvetě proti němu podniká letecké a dělostřelecké útoky.

13:10

Meteorologové pro dnešek zrušili výstrahu před povodněmi v Česku. V pondělí se ale může déšť opět zvednout hladiny řek na Moravě a severovýchodě Čech.

11:15

Téměř 60 procent Japonců si přeje zrušení letních olympijských a paralympijských her. Vyplývá to z průzkumu, který zveřejnila japonská tisková agentura Kjódó. Čtvrtina dotázaných obyvatel pořadatelské země si myslí, že by se hry měly konat navzdory zhoršující se epidemické situaci, ale bez účasti diváků. 

10:42

Cisternová loď, kterou řídil 59letý český kapitán, narazila do důležitého mostu v nizozemském Groningenu. Informovala o tom agentura DPA. Nikomu se nic nestalo, ale škody na mostě jsou podle zástupců města velké.

10:30

V českých nemocnicích bylo v sobotu 1341 pacientů s COVID-19, z toho 270 v těžkém stavu. Je to nejnižší počet hospitalizací za téměř sedm a půl měsíce.

09:35

Česká národní banka v 1. čtvrtletí zadržela 244 padělaných a pozměněných bankovek a mincí, meziročně o 24 procent méně. Počet padělků v korunách i eurech klesl.

Jak přežít drahé byty
Nejnovější komentáře