E15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události

Flash
21:40

Ve Francii se za uplynulých 24 hodin potvrdilo dalších 14 412 nových případů koronaviru. Je to o něco méně než v předchozích dvou dnech, ale křivka nových případů stále roste.  

20:46

Britský premiér Boris Johnson hodlá přidělit klíčové mediální pozice dvěma zastáncům brexitu a kritikům stanice BBC. Podle listu The Times jde o šéfredaktora Daily Mailu Paula Dacrea a bývalého šéfredaktora Daily Telegraphu Charlese Moorea. Dacre se má stát šéfem regulátora médií Ofcom. Moore má řídit BBC.

19:58

Mexické úřady vydaly zatykače na příslušníky mexické armády podezřelé z podílu na zmizení 43 studentů pedagogické školy v Ayotzinapě v roce 2014. Studenti z pedagogické školy zmizeli při protestní akci ve městě Iguala v jihomexickém státě Guerrero. Dosud byly nalezeny pozůstatky dvou z nich.

19:54

Vláda navrhne zrušení superhrubé mzdy pouze na dva roky. České televizi to dnes řekl premiér Andrej Babiš. S návrhem, aby se superhrubá mzda zrušila pouze dočasně prý přišel prezident Miloš Zeman, podle odborníků ale takový krok znepřehlední daňový systém.

19:27

Španělská vláda doporučila úřadům v Madridu zpřísnit restriktivní opatření proti šíření koronaviru. Pokud tak neučiní, zdejším občanům prý hrozí vážné nebezpečí. Madrid v pátek odmítl město plošně uzavřít do karantény.

19:09

Ochránci klimatu dnes demonstrovali v porýnském hnědouhelném revíru za okamžité ukončení výroby elektřiny spalováním uhlí a plynu. Velké množství policistů z různých německých spolkových zemí protestujícím bránilo v proniknutí do povrchového dolu Garzweiler. Podle organizátorů se protestní akce zúčastnilo na 3000 aktivistů.

18:32

Stavbaři odstranili mohutný ocelový most vážící 268 tun u Prosenic na Přerovsku. Železniční most je na koridoru mezi Přerovem a Bohumínem. Nový most vloží stavbaři na pilíře v pondělí. Ten původní byl postaven v 70. letech minulého století.

18:30

Ředitel památníku v polské Osvětimi Piotr Cywiński a desítky dobrovolníků jsou ochotni podělit se o desetiletý trest vězení, k němuž byl v Nigérii za rouhačství odsouzen třináctiletý chlapec. Cywiński to napsal v dopise určeném nigerijskému prezidentovi Muhammadu Buharimu a požádal v něm pro odsouzeného Omara Farouqa o milost.

18:27

Dnes k 18.00 zatím v Česku přibylo 1247 případů COVIDU-19, o dvě stovky více než minulou sobotu za stejnou dobu. Stoupl také počet úmrtí o tři osoby na 588.

17:55

Designovaný libanonský premiér Mustafá Adíb dnes oznámil rezignaci po necelém měsíci neúspěšné snahy sestavit novou vládu. Nepodařilo se mu dohodnout s politickými stranami, kdo obsadí post ministra financí. Libanon se v současnosti potýká s naléhavou ekonomickou krizí.

17:46

Kapacity na výrobu vakcín v Indii budou v boji proti pandemii koronaviru využity k pomoci celému lidstvu. Slíbil to dnes indický premiér Naréndra Módí na všeobecné rozpravě 75. zasedání Valného shromáždění OSN.

17:30

Paříž bude mít první sochu černošské ženy. Ta bude zobrazovat bojovnici za svobodu otroků z karibského soustroví Guadeloupe v 19. století. Stát by měla v parku, který po této ženě, známé jako Solitude, dnes ve francouzské metropoli slavnostně pojmenovali.

17:06

Běloruské bezpečnostní síly dnes na demonstracích v Minsku proti prezidentovi Alexandru Lukašenkovi pozatýkaly desítky lidí. Mezi zadrženými je také novinářka běloruského listu Naša niva a redaktorka běloruské rozhlasové stanice Euroradio.

16:58

Několik tisíc lidí protestovalo v Londýně proti zpřísňování opatření týkajících se epidemie koronaviru. Britská vláda tento týden zkrátila provozní dobu barů a restaurací a zpřísnila požadavky na nošení roušek.

15:20

Francie propustí kvůli vážným zdravotním problémům z věznice Rwanďana Féliciena Kabugu. Kabuga je obviněn z financování pachatelů rwandské genocidy v 90. letech a má se kvůli tomu zpovídat před mezinárodním tribunálem.

14:20

Značnou úsporu energie si slibuje Nemocnice Šumperk od plánovaného zateplení pavilonu D. S pomocí dotací chce nemocnice do zateplení pavilonu investovat 11 milionů korun. Práce mají být hotovy v lednu příštího roku. 

14:03

Kriminalisté při vyšetřování úhynu ryb v Bečvě objevili vyústění kanálu, ze kterého vtekl do řeky kyanid. Na kanál je napojeno mnoho společností. 

13:05

V Česku v pátek přibylo 2946 lidí nakažených koronavirem, což je druhý nejvyšší denní nárůst od začátku pandemie.

12:29

Švýcaři budou zítra 27. září hlasovat ve všeobecném referendu o ukončení volného pohybu osob ze zemí EU. Podle příznivců návrhu tak Švýcarsko může získat lepší kontrolu nad svými hranicemi a migrační politikou země. Odpůrci argumentují, že to může státu přinést ještě větší ekonomické problémy, než jaké způsobil Británii brexit.

12:21

Ve Venezuele se v pátek konalo pět desítek protivládních demonstrací. Lidé blokovali silnice a manifestovali proti dlouhodobým výpadkům dodávek elektřiny, plynu i pitné vody. 

Nejnovější komentáře
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!