E15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události

Flash
18:01

Americká federální pošta vydala varování pro většinu amerických států, že v nich možná nebude schopna doručit korespondenční hlasy zaslané do prezidentských voleb dostatečně včas na to, aby mohly být započítány. Podle listu The Washington Post (WP) tím ještě navýšila zmatky kolem nejsledovanějších světových voleb, jejichž průběh znejistěla pandemie COVID-19.

17:25

Malta zaznamenala za poslední den vůbec nejvyšší přírůstek nových případů nákazy koronavirem od začátku epidemie, když přibylo 72 infikovaných.

17:21

Kryptoměna bitcoin posílila během posledních 24 hodin o jedno procento a virtuální mince stojí 11 830 dolarů.

16:44

Bělorusko stojí za všech okolností o další dialog s Evropskou unií, uvedlo běloruské ministerstvo zahraničí. Sedmadvacítka Bělorusko za jeho násilné potírání povolebních protestů tvrdě kritizovala a chystá se vůči němu zavést sankce. Prezident Lukašenko zdůraznil, že země chce kritickou situaci řešit sama a nepotřebuje žádné prostředníky ze zahraničí.

16:15

Záběr z pražského pochodu na podporu běloruských protestů.

16:01

Více než dvě stovky lidí se sešly u pražského Klementina na demonstraci kvůli situaci v Bělorusku po volbách. Účastníci se pak vydali na pochod, který povede přes Karlův most a Nerudovu ulici na Hradčanské a posléze Loretánské náměstí k budově ministerstva zahraničních věcí.

15:31

Tisíce lidí se v běloruské metropoli Minsku přišly rozloučit s Aljaksandrem Tarajkouským, který zemřel v pondělí při zásahu policie proti protestujícím. Další lidé se začínají shromažďovat na náměstí Nezávislosti, kde je plánován další protest proti falšování výsledků prezidentských voleb z 9. srpna.

15:02

Jižní Korea kvůli rostoucímu počtu nových případů nákazy koronavirem v metropoli a jejím okolí opět zavádí některá omezení. Asijská země oznámila, že za poslední den se infekce prokázala u 166 lidí, což je nejvyšší přírůstek za posledních pět měsíců. V Soulu a provincii Kjonggido se proto smí ve vnitřních prostorech sejít maximálně 50 lidí a sportovní utkání se musejí konat bez diváků

14:19

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavřelo dodatek smlouvy se zhotovitelem stavby dálnice D11 Hradec Králové - Smiřice o zkrácení zprovoznění tohoto úseku do 17. prosince 2021. Původně to mělo být v červnu 2022. Nejpozději 17. prosince příštího roku má být zprovozněn i následující úsek za Jaroměř.

13:34
13:32

Stravenkový paušál jako alternativu ke stravenkám plánuje zavést 39 procent zaměstnavatelů. Zbytek firem se zatím nerozhodl nebo této možnosti spíše nevyužije. Vyplývá to z průzkumu mezi 300 firmami, který uskutečnil český startup LemonPay.

12:55

V Rakousku poprvé od počátku dubna překonal denní počet nakažených koronavirem hranici tří set. Kancléř Sebastian Kurz proto vyzval k přísnějším kontrolám na hranicích kvůli lidem, kteří se vracejí z dovolené v rizikovvých oblastech. V pondělí mezi ně Rakousko zařadí i Chorvatsko.

12:07

K protestům v Bělorusku se připojili i zaměstnanci tamních aerolinií a minského letiště.

11:34

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko chce situaci v Bělorusku projednat s ruským prezidentem Putinem, píše TASS. Podle Lukašenka se rozvíjí vnější agrese proti jeho zemi.

11:31

Ministr zahraničí USA Mike Pompeo podepsal ve Varšavě dohodu, která umožní vyslání dalších amerických vojáků na základny v Polsku. Teď jich je v zemi 4500.

11:12

Ukrajina za uplynulý den zaznamenala 1847 případů koronaviru, čímž pokořila svůj dosavadní denní rekord.

10:25

Ruské ministerstvo zdravotnictví podle TASS oznámilo, že vakcína Sputnik V, která tento týden obdržela souhlas ministerstva, se již začala vyrábět.

9:47

Začátkem příštího roku skončí výroba kečupů ve firmě Otma v Uherském Hradišti. Produkce se přesune jinam. Společnost Orkla Foods Česko a Slovensko, která je majitelem Otmy, plánuje nové investice do svých závodů v Bzenci a Babicích, které mají navýšit jejich výrobní kapacitu.

9:30
9:07

Spojeným státům se nepodařilo v Radě bezpečnosti OSN prosadit prodloužení zbrojního embarga proti Íránu. Z 15 členů se pro prodloužení kromě USA vyslovila už jen Dominikánská republika. Proti byly Rusko a Čína a zbývající země, včetně Francie, Británie a Německa, se zdržely.

Nejnovější komentáře
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!