E15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události
Flash
21:57

Loď Ocean Viking, kterou provozuje francouzská nevládní organizace SOS Méditerranée, dnes u libyjských břehů zachránila zhruba 200 migrantů.

21:42

Dalších 11 lidí zahynulo v Indii v důsledku záplav a sesuvů půdy, čímž bilance monzunových dešťů této sezony v zemi vzrostla na více než 230. 

21:07

U Poličky na Svitavsku dnes odpoledne havarovalo ultralehké letadlo. Pilot vyvázl bez zranění, s letadlem přistál na prázdné louce. 

20:52

Na železniční trati v Brandýse nad Orlicí byl kvůli poškozenému sběrači na vlaku večer půl hodiny zastavený provoz. Vlaky už jezdí po jedné koleji.

20:02

Déšť a zmírnění větru pomohly hasičům, kteří se na západě Finska potýkají s nejničivějším požárem za poslední půlstoletí. Hasičům se podařilo zastavit postup ohně do dalších oblastí a nyní se mohou plně soustředit na hašení plamenů.

19:37

Při útoku na severu Sinajského poloostrova, který bezpečnostní složky připisují Islámskému státu, dnes zemřelo nejméně osm lidí. 

18:51

Lékař Vlastimil Voráček, který měl jako první z členů české výpravy po příletu na OH pozitivní test na covid, po opuštění izolace už z Tokia odletěl.

17:55

Skotsko v loňském roce zaznamenalo další růst počtu mrtvých v souvislosti s použitím nelegálních drog a psychoaktivních léků. V roce 2020 kvůli drogám zemřelo přes 1300 lidí, což je jedno z nejvyšších čísel v západní Evropě.

17:23

Hasiči v noci na dnešek likvidovali požár rodinného domu v obci Podolí na Olomoucku. Při požáru se zranil jeden člověk, zdravotníci ho s popáleninami letecky transportovali do nemocnice.

16:36

V první prázdninový měsíc zemřelo při dopravních nehodách v Česku podle předběžných údajů policie 45 lidí, tedy o čtyři více než před rokem. Od začátku letošního roku si nehody vyžádaly zatím 244 obětí.

16:24

Ve Francii se dnes konaly demonstrace odpůrců takzvaných covidových pasů, jimiž se bude od 9. srpna nutné prokázat před vstupem na většinu veřejných míst. Podle odhadů francouzských médií se sešlo po celé zemi asi 150 tisíc lidí.

16:07

Skupiny studentů dnes demonstrovaly ve druhém největším barmském městě Mandalaj proti armádě, která v únoru při převratu svrhla demokraticky zvolenou vládu a ujala se moci. 

15:33

V Němčicích nad Hanou se srazila lokomotiva s osobním vlakem. Provoz na trati je přerušen, vozy vykolejily. Podle policie jsou dva lidé zranění.

15:13

Nečekaná vlna veder zničila většinu sklizně v sadech s mangovníky v egyptské provincii Ismáílija. Živobytí tamních zemědělců je tak v ohrožení. 

14:38

V oblasti na severovýchodě Grónska padl teplotní rekord, když teploměry ve středu naměřily 19,8 stupně Celsia, a ledovce na ostrově nyní odtávají obrovskou rychlostí. V úterý roztálo 8,5 miliardy tun ledu,

14:07

Hasiči dnes dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů. Testy vyloučily škodliviny ve vodním toku.

13:26

Turecké pobřeží Egejského moře nadále sužují požáry, z letovisek se tam musely evakuovat tisíce lidí. Kvůli ohni přišli o život již čtyři lidé.

13:12

Thajsko a Malajsie hlásí nejvyšší denní přírůstky infekcí koronavirem. Bangkok informoval o 18 912 nakažených, Kuala Lumpur eviduje 17 786 infekcí.

12:42

Lidé, kteří o víkendu navštíví pražskou zoologickou zahradu, se mohou nechat v areálu očkovat bez registrace. Praha připravila očkovací autobus, který stojí hned za vstupem do zahrady a podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) se pravděpodobně vydá i na další místa v Praze.

12:26

Olympijské hry v Tokiu za první týden od zahájení sledovalo na obrazovkách České televize 3,3 milionu diváků. Celé hry v Riu de Janeiro před pět lety sledovalo 5,5 milionu lidí.

International e-commerce summit 2021
Nejnovější komentáře