E15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události
Flash
22:18

Americké akcie uzavřely smíšeně. Dow Jonesův index klesl o 0,21 procenta na 33 874,24 bodu, index Nasdaq však vystoupil na nový rekord.

21:53

Průkopník na poli antivirových programů John McAfee zemřel. Podle španělských médií spáchal sebevraždu ve věznici, a to jen několik hodin poté, co španělský soud rozhodl o jeho vydání ke stíhání do USA. 

21:32

Švédská ekonomika se z negativních dopadů pandemie zotavuje rychleji, než se předpokládalo. Vláda proto zlepšila odhad letošního hospodářského růstu na 4,7 procenta z dříve předpokládaných 3,2 procenta.

20:03

Řecko od čtvrtka zruší povinnost nosit roušku venku. Uvolní se i další zbývající omezení, která byla zavedena kvůli pandemii. Nošení roušek zůstane povinné jen v interiérech a venku pouze v místech s velkou koncentrací lidí.

19:38

Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková vyzvala, aby se prioritně prošetřily okolnosti úmrtí Roma, proti němuž v Teplicích zakročila policie.

18:29

Evropská komise schválila francouzský plán na obnovu ekonomiky zasažené pandemií v hodnotě 100 miliard eur. Z unijního fondu Francie získá téměř 40 miliard eur.

18:27

Generální ředitel České televize Petr Dvořák dostane za loňský rok odměnu ve výši 66 procent roční mzdy. To je zhruba 1,6 milionu korun.

17:24

Do konce června stáhne česká armáda z alianční mise v Afghánistánu své poslední vojáky. V zemi se jich během 19 let vystřídalo několik tisíc.

17:03

České dráhy odkoupily od investiční skupiny PPF zbývající 29procentní podíl ve firmě ČD-Telematika. Staly se tak jediným akcionářem podniku.

16:54

Skupina PPF chce zvýšit svůj podíl v operátorovi O2 na víc než 90 procent. Nyní ovládá 83,58 procenta. Minoritním akcionářům nabídla maximálně 264 korun za akcii, tedy méně, než na jaké hodnotě dnes titul uzavřel obchodování na pražské burze. 

16:35

Plošné vládní omezení středních škol prostřednictvím zákazu osobní přítomnosti studentů bylo nezákonné, konstatoval zpětně Nejvyšší správní soud. Kabinet pro to neměl oporu v zákoně.

16:05

Čeští adresáti drobných poštovních zásilek s hodnotou do 22 eur ze třetích zemí za ně ani od 1. července nebudou platit DPH. Není schválený příslušný zákon.

15:31

Průmyslový developer CTP Group prodal takzvané zelené dluhopisy za miliardu eur. Polovina má splatnost čtyři roky s ročním úrokem 0,5 procenta, druhá polovina osm let s ročním výnosem 1,25 procenta.

15:10

Rada Evropy vyzývá k bezodkladnému, důkladnému a nezávislému vyšetření smrti Roma v Teplicích po policejním zákroku. Postup policie podle ní vyvolává řadu otázek.

15:03

Miliardář Warren Buffett odstoupil z funkce správce nadace Billa a Melindy Gatesových. S jejími cíli ale dál souzní a podporuje ji, uvedl.

14:43

Afghánské povstalecké hnutí Tálibán ovládlo hlavní přístupovou cestu z Afghánistánu do Tádžikistánu. Střelba se podle místní vlády ozývá i kolem města Kunduz, metropole stejnojmenné provincie.

14:32

Česká národní banka poprvé od února 2020 zvýšila úrokové sazby. Základní sazba stoupla o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta. Růst bude podle ekonomů pokračovat.

13:56

Právník a whistleblower Ondřej Závodský uspěl se správní žalobou, kterou napadl své odvolání z funkce náměstka ministerstva financí. Závodský byl odvolán v procinci 2017 krátce po nástupu ministryně Aleny Schillerové (ANO).

13:44

Plavidlo ruské pohraniční stráže vypálilo výstražné výstřely proti britskému torpédoborci Defender u břehů Krymu, oznámila státní agentura TASS. Moskva tvrdí, že loď vstoupila do ruských výsostných vod.

13:33

Americká investiční banka Morgan Stanley zakáže vstup do svých kanceláří v New Yorku zaměstnancům a klientům, kteří nebudou plně očkováni proti nemoci COVID-19. Pravidlo vejde v platnost od příštího měsíce.

Sámoška v telefonu
Nejnovější komentáře